Rubriky:

Cyklistika

Soud odmítl řešit Boonenovo odvolání proti zákazu startu na Tour

30. června 2009 13:13 - PAŘÍŽ

Cyklista Tom Boonen neuspěl u soudu v Nantes s odvoláním proti zákazu startu na letošní Tour de France, který dostal od organizátorů kvůli pozitivnímu testu na kokain.

"Soudkyně nám sdělila, že není v její kompetenci případ rozhodnout," citovala v úterý agentura Reuters právníka belgického jezdce Jeana-Louise Duponta. Podle soudkyně by se měl Boonen obrátit na Francouzský olympijský výbor, který prý o podobných případech rozhoduje.

Mistr světa z roku 2005 se rozhodl jít k soudu poté, co mu společnost ASO zakázala start na letošním ročníku, přestože Mezinárodní cyklistická unie oznámila, že Boonena trestat nebude. Osmadvacetiletý cyklista měl pozitivní test na kokain na konci dubna při mimosoutěžní kontrole a v takovém případě není droga považována za doping. Unie také přimhouřila oči nad tím, že šlo o Boonenův druhý nález na kokain.

Belgickému cyklistovi našli drogu v těle už loni. Tehdy také trest nedostal, ale přišel kvůli tomu o účast na závodě Kolem Švýcarska a Tour de France, protože ho tam organizátoři nechtěli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika