Rubriky:

Cyklistika

Dekker přijde o Tour, jeho starý vzorek obsahoval EPO

1. července 2009 17:20 - MONTE CARLO

Tři dny před začátkem Tour de France byl ze startovní listiny vyřazen kvůli dva roky starému dopingovému nálezu nizozemský cyklista Thomas Dekker. Čtyřiadvacetiletého jezdce stáhlo z nominace vedení stáje Silence-Lotto.

Dekker neprošel nenahlášenou mimosoutěžní kontrolou na Štědrý den roku 2007, když ještě závodil za tým Rabobank. "Dnes ráno jsme se dozvěděli, že při novém testování vzorků u něj bylo prokázáno EPO," uvedl šéf Silence-Lotto Marc Sergeant na týmovém webu s tím, že někdejší vítěz závodů Kolem Romandie a Tirreno-Adriatico má s okamžitou platností zastavenou činnost.

"Jsem z toho zděšeni. I když se to stalo v době, kdy jezdil za Rabobank, jsme v šoku," prohlásil Sergeant. Mezinárodní cyklistická unie UCI vzápětí oznámila, že Dekkerův případ bude vyšetřen.

Největší nizozemská naděje na nadcházející Tour doplatila na program s biologickými pasy, který UCI zavedla. Podle dnešního prohlášení unie vykazoval jeho krevní profil důkazy o krevním dopingu.

Dekkerovo místo v týmu zaujal Brit Charles Wegelius. Lídrem Silence-Lotto na Tour bude Australan Cadel Evans, jenž obsadil v posledních dvou letech druhé místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika