Cyklistka Růžičková udržela na Tour de Feminin třetí místo

KRÁSNÁ LÍPA

Česká cyklistka Martina Růžičková uhájila celkové třetí místo v závodu Tour de Feminin. V závěrečné etapě Labskými pískovci v neděli dojela sedmá se ztrátou deseti sekund na první Jelenu Novikovovou z Ruska.

Celkovou vítězkou se stala její krajanka Aleks Burčenkovová, která jela ve žlutém od druhé etapy. Na sedmé příčce skončila Jarmila Machačová.

Česká cyklistka se prosadila na stupně vítězů v konečném pořadí poprvé od roku 2003, kdy skončila Lada Kozlíková druhá.

Letošní 22. ročník se jel oproti minulým letům s třetinovou účastí. Největší hvězda v pelotonu padesátiletá Francouzka Jeannie Longová-Ciprelliová byla diskvalifikována hned úvodní den, když neuposlechla pokynů rozhodčích a projela železniční přejezd na červenou.

Cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin - 5. etapa (99,2 km):
1. Novikovová (Rus.) 3:13:30, 2. Kasperová (Něm.), 3. Pitelová (Fr.) obě stejný čas, 4. Trottová (Brit.), 5. Burčenkovová (Rus.) obě -4, 6. Vysotková (Ukr.), 7. Růžičková, ...10. Machačová všechny -10, 31. Kyptová (všechny ČR) -1:29.
Konečné pořadí: 1. Burčenkovová 12:40:32, 2. Pitelová -1:04, 3. Růžičková -2:16, 4. Söllnerová (Něm.) -4:41, 5. Novikovová -5:04, 6. Trottová -5:49, 7. Machačová -6:32, ...28. Kyptová -24:39.