Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Asterloza, 11. na Tour, měl pozitivní test na EPO

31. července 2009 17:42 - PAŘÍŽ

Španělskému cyklistovi Mikelu Astarlozovi byla dočasně pozastavena činnost kvůli podezření z dopingu. Mimosoutěžní kontrola z 26. června, osm dní před startem Tour de France, na níž obsadil 11. místo, odhalila v jeho moči přítomnost zakázaného krevního dopingu EPO. V pátek to uvedla Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

 

Jean-Paul Pelissier, Reuters

"UCI dnes oznámila španělskému jezdci Mikelu Astarlozovi, že byl dočasně suspendován. Rozhodnutí padlo na základě zprávy z laboratoře v Madridu, akreditované u WADA, která našla v Astarlozově vzorku moči nežádoucí přítomnost EPO," stojí v prohlášení UCI.

Pokud by podezření z užívání krevního dopingu EPO potvrdila i analýza vzorku B, hrozí jezdci stáje Euskaltel Euskadi dvouletý zákaz činnosti.

Podle vyjádření Astarlozovy stáje se však jezdec považuje za nevinného a ani týmové testy nic neodhalily. "Vnitrotýmový testovací systém neukázal žádné anomálie. I Mikel říká, že je naprosto nevinný, takže dokud to nebude oficiálně potvrzené, má naší plnou podporu," uvedl šéf stáje Igor González de Galdeano, který se nyní s týmem chystá na start Clásica v San Sebastianu, kde bude startovat i český jezdec Roman Kreuziger. "Je to pro nás velká rána, ale závodu se zúčastníme, jak jsme plánovali," dodal.

Astarloza skončil na letošní Tour de France v celkovém pořadí na jedenáctém místě se ztrátou 28 vteřin na Kreuzigra, který dojel devátý. Devětadvacetiletý Španěl navíc vyhrál 16. etapu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika