Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger zahájil Vueltu šestým místem v časovce v Assenu

29. srpna 2009 19:03 - ASSEN

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo v první etapě Vuelty, jíž byla časovka na motocyklovém okruhu v nizozemském Assenu. Třiadvacetiletý člen týmu Liquigas absolvoval trať 4,8 km za 5:37 minuty a ztratil sedmnáct sekund na švýcarského specialistu Fabiana Cancellaru, jenž stejně jako na letošní Tour de France oblékl jako první dres lídra.

 

ČTK/AP

Kreuziger startoval v úvodní části startovní listiny a vydržel i zásluhou následného deště zhruba hodinu a půl na prvním místě pořadí. Na oschlé trati se před něj nakonec dostalo pět soupeřů včetně suverénního olympijského vítěze Cancellary, jenž porazil druhého v pořadí Toma Boonena z Belgie o devět sekund. Třetí s odstupem 12 sekund skončil Američan Tyler Farrar. Druhý český cyklista František Raboň obsadil 45. pozici.

Devátý muž celkového pořadí Tour Kreuziger o jednu příčku vylepšil svůj výsledek ze zahajovací časovky právě na "Staré dámě". O jednu sekundu ho dnes sice porazil týmový kolega Daniele Bennati, o vteřinu však český profesionál nechal za sebou trio favoritů.

Shodně se ztrátou 18 sekund na Cancellaru se za Kreuzigrem seřadili spolufavorité Alexandr Vinokurov, Ivan Basso a Alejandro Valverde. Vítěz Vuelty 2006 Vinokurov absolvuje první velký závod po návratu z dopingového distancu, šampion z Gira d'Italia z téhož roku Basso má být lídrem Kreuzigrova Liquigasu. Domácí Valverde si chce zase spravit chuť po nuceně vynechané Tour, na níž nemohl startovat kvůli tomu, že trasa vedla i Itálií, kde nesmí kvůli dopingovému prohřešku závodit.

V neděli ještě zůstane peloton 64. ročníku Vuelty v Nizozemsku, z Assenu cyklisté pojedou 203,7 km do Emmenu.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 1. etapa (časovka 4,8 km):
1. Cancellara (Švýc.) 5:20, 2. Boonen (Belg.) -9, 3. Farrar (USA) -12, 4. Mouris (Niz.) -14, 5. Bennati (It.) -16, 6. Kreuziger (ČR) -17, 7. Vinokurov (Kaz.), 8. Basso (It.), 9. Valverde (Šp.) všichni -18, 10. Bodnar (Pol.) -19, ...45. Raboň (ČR) -26.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika