Němec Ciolek vyhrál ve spurtu druhou etapu cyklistické Vuelty

Německý cyklista Gerald Ciolek vyhrál v hromadném dojezdu dnešní druhou etapu Vuelty. Mistr světa do 23 let z roku 2006 porazil po 203 kilometrech mezi nizozemskými městy Assen a Emmen Itala Fabia Sabatiniho.

Zlatý trikot lídra si udržel vítěz sobotní zahajovací časovky Fabian Cancellara, jenž dojel v hlavním poli. Dvaadvacetiletý Ciolek se díky bonifikacím posunul na druhé místo osm sekund za Švýcara a odsunul na třetí místo Belgičana Toma Boonena.

Ve výsledkové listině na oficiálním webu závodu lavuelta.com chyběla i zhruba hodinu po dojezdu jména 25 jezdců včetně Čechů Františka Raboně a Romana Kreuzigra, který obsadil v sobotní časovce šesté místo.

Hrdinou dnešní etapy byl Nizozemec Lieuwe Westra, který byl s různými kolegy v úniku od třetího kilometru. Sólovou jízdou s případnou vítěznou tečkou chtěl uctít památku svého otce, jenž minulý týden zemřel, nakonec však byl zhruba 11 kilometrů před cílem dostižen.

Také třetí etapa Vuelty, jež letos teprve podruhé v historii startovala mimo španělské území, bude mít začátek a konec v Nizozemsku. Na trase 185 km mezi městy Zutphen a Venlo cyklisty čeká také sedmnáctikilometrový úsek v Německu.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 2. etapa (202 km):
1. Ciolek (Něm.) 4:43:12, 2. Sabatini (It.), 3. Hammond (Brit.), 4. Greipel (Něm.), 5. Farrar (USA), 6. Duque (Kol.), 7. Roelandts, 8. Boonen (oba Belg.), 9. Vigano (It.), 10. Sebastien Chavanel (Fr.), ...30. Kreuziger všichni stejný čas, 192. Raboň (oba ČR) -1:47.
Průběžné pořadí:
1. Cancellara (Švýc.) 4:48:32, 2. Ciolek -8, 3. Boonen -9, 4. Farrar -12, 5. Mouris (Niz.) -14, 6. Bennati (It.) -16, 7. Kreuziger -17, 8. García (Šp.), 9. Basso (It.), 10. Valverde (Šp.) všichni -18, ...193. Raboň -2:13.