Rubriky:

Cyklistika

Šestou etapu Vuelty vyhrál ve spurtu Božič, vedení udržel Greipel

4. září 2009 18:40 - XATIVA

Šestou etapu Vuelty vyhrál ve spurtu hlavního pole slovinský cyklista Borut Božič. Zlatý trikot lídra si po 186 kilometrech udržel vítěz minulých dvou etap André Greipel z Německa, jenž dnes ve městě Xativa finišoval desátý. Český závodník Roman Kreuziger dojel do cíle tři čtvrtě minuty za vítězem a klesl ze sedmé na 70. pozici.

 

Felix Ordonez, Reuters

"Bylo šílené vedro, na slunci ukazoval teploměr i 45 stupňů. Etapa byla poměrně zvlněná, člověk musel hodně pít a polívat si hlavu vodou. Ale stejně jsem byl v závěru trochu zvadlý. Proto jsem si na posledním kilometru vystoupil," vysvětlil Kreuziger na svém webu propad pořadím.

Devátý muž letošní Tour de France má nyní na vedoucího Greipela ztrátu 1:12 minuty, což mu však nevadí. "Vueltu nejedu na pořadí, protože se nechci zničit. Je to pro mě další z kroků směrem k příštímu roku. Proto pojedu volně i sobotní časovku a jestli se po ní propadnu na 150. místo, vůbec nic to pro mě neznamená. Budu se snažit šetřit síly na neděli, kdy bude potřeba tahat v kopcích pro Bassa. To je můj hlavní cíl tady," prohlásil Kreuziger.

Pořád by ale rád zkusil vyhrát nějakou etapu. "Zatím na to ale nemám kondici. Uvidíme s postupem času," dodal český jezdec, jenž má pomáhat lídrovi své stáje Ivanu Bassovi.

Marný pokus o únik

Stejně jako v minulých etapách se i v pátek pokoušela marně o únik malá skupinka cyklistů. Peloton vedený Greipelovým týmem Columbia, v jehož barvách se často objevoval v čele druhý Čech na Vueltě František Raboň, však nedal uprchlíkům šanci a před cílem je dostihl.

V závěru měl nejvíce sil Božič, jenž jasně porazil Američana Tylera Farrara a Kreuzigrova kolegu z Liquigasu Daniele Bennatiho, jenž stejně jako ve čtvrtek skončil třetí.

Před prvními horskými etapami je v sobotu na programu třicetikilometrová časovka ve Valencii, která podle všeho výrazně zamíchá celkovým pořadím.

 

Cyklistický závod Vuelta - 6. etapa (186 km):

1. Božič (Slovin.) 4:40:50, 2. Farrar (USA), 3. Bennati, 4. Vigano (oba It.), 5. Boonen (Belg.), 6. Duque (Kol.), 7. Sébastien Chavanel (Fr.), 8. Evans (Austr.), 9. Sieberg, 10. Greipel (oba Něm.), ...121. Kreuziger -46, 188. Raboň (oba ČR) -10:30.

Průběžné pořadí:

1. Greipel 24:21:13, 2. Boonen -6, 3. Bennati -9, 4. Farrar -9, 5. Cancellara (Švýc.) -18, 6. Božič -23, 7. Basso (It.) -27, 8. Valverde (Šp.) -27, 9. Evans (Austr.) -28, 10. García (Šp.) -33, ...70. Kreuziger -1:12, 183. Raboň -21:01.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika