Rubriky:

Cyklistika

Úvodní etapu Tour tří zemí vyhrál Slovák Riška

4. září 2009 19:34 - VYŠŠÍ BROD

První etapu cyklistické Tour tří zemí vyhrál Slovák Martin Riška, který byl nejrychlejší ve spurtu skupiny uprchlíků. Těsně pod stupni vítězů skončil po necelých 115 kilometrech z Českých Budějovic do Vyššího Brodu nejlepší z českých jezdců Stanislav Kozubek. Peloton ztratil tři minuty.

Rozhodující únik se zrodil po 45 kilometrech. "Pořád někdo nastupoval a až tam se povedlo odjet," uvedl Kozubek, který byl druhý na druhé vrchařské prémii. "Všichni v úniku spolupracovali, dobře jsme střídali a to rozhodlo," řekl člen stáje PSK Whirlpool Author.

Riška vyhrál tento závod před pěti lety, tentokrát prý ambice na celkových úspěch nemá. "Chtěl jsem spíš vyhrát etapu a tady jsem znal dojezd. Spurt byl silový, vyloženě pro mě," konstatoval.

V sobotu závod pokračuje na rakouském a německém území dvoudílnou etapou. Dopoledne čeká jezdce 110 kilometrů a večer kritérium na 40 kilometrů v Bad Leonfeldenu.

Cyklistický závod Tour tří zemí - 1. etapa, České Budějovice - Vyšší Brod (114,5 km):

1. Riška (SR) 2:49:00, 2. Schöffmann (Rak.), 3. Van den Sanden (Niz.), 4. Kozubek (ČR/PSK Whirlpool Author), 5. Oostlander (Niz.), 6. D. Rösch (Něm.), 7. O. Vobora všichni stejný čas, ...10. O. Bambula (oba ČR/Jižní Čechy-Budvar) -3:02.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika