Tour tří zemí vyhrál švýcarský cyklista Künzli

HINTERSTODER

Švýcarský cyklista Raymond Künzli vyhrál Tour tří zemí. V nedělní závěrečné etapě vyjel na Hinterstoder jako třetí za vítězným Rakušanem Markusem Eibeggerem a druhým Martinem Marešem.

Künzlimu k celkovému vítězství pomohlo, že byl v úvodní etapě do Vyššího Brodu v rozhodujícím úniku a získal před největšími favority tříminutový náskok. V poslední etapě ztratil na vítězného Eibeggera 40 vteřin, a to mu stačilo k prvenství.

Závěrečné devítikilometrové prudké stoupání na vrchol hory, na které se jezdil i Světový pohár žen v alpském lyžování, cyklisty opět dokonale prověřilo. Rozhodující útok v kopci připravil Mareš, jehož nástup zachytil jen Eibegger.

Ze špičky odpadli i Slovák Martin Riška a Stanislav Kozubek, kterým po sobotě patřilo první a druhé místo průběžného pořadí. Kozubek dojel v etapě dvanáctý, celkově byl jako nejlepší z českých cyklistů čtvrtý.

Tour tří zemí, cyklistický závod - 3. etapa: Marchtrenk - Hinterstoder-Höss (154 km):
1. Eibegger (Rak.) 4:05:49, 2. Mareš (PSK Whirlpool) -6, 3. Künzli (Švýc.) -40, 4. König (PSK Whirlpool), 5. Wöhrer oba -1:08, 6. Rösch (oba Něm.) -1:35, ...9. Bárta (Braunau) -2:25, 12. Kozubek (PSK Whirlpool) -2:49.
Konečné pořadí:
1. Künzli 10:44:55, 2. Rösch -41, 3. Schöffmann (Rak.) -1:25, 4. Kozubek -1:55, 5. Mareš -2:14, 6. Riška (SR) -2:46, ...9. König -3:34.