Rubriky:

Cyklistika

V nominaci na MS jsou Kreuziger i Raboň

14. září 2009 15:27 - PRAHA

Devátý jezdec z Tour de France Roman Kreuziger bude hlavní hvězdou české výpravy na mistrovství světa silničních cyklistů, které se uskuteční od 23. do 27. září ve švýcarském Mendrisiu. Na šampionátu se představí devět českých reprezentantů.

 

ČTK/AP

Kreuziger z italské stáje Liquigas pojede závod s hromadným startem, který s ním absolvují ještě mistr republiky Martin Mareš z domácího týmu PSK Whirlpool Author a František Raboň. Člen elitního celku Columbia Highroad bude startovat i v časovce, v níž letos vyhrál národní šampionát.

Na základě umístění ve světovém žebříčku může Česká republika nasadit v elitní kategorii pouze tři jezdce. Oproti cyklistickým velmocem tak budou v nevýhodě, protože nebudou moci na trati těžit z větší spolupráce. Nejsilnější země mohou do závodu postavit dvanáct jezdců.

Do závodů žen byly nominovány Tereza Huříková, která začátkem září startovala na mistrovství světa horských kol v Canbeře, a Martina Růžičková. V kategorii do 23 let pojedou čtyři čeští cyklisté. Nadějní čeští závodníci se na šampionátu představí po tříleté odmlce, kterou způsobilo špatné postavení v žebříčku.

Nominace:
Muži - elite:

Silniční závod: Roman Kreuziger (Liquigas), Martin Mareš (PSK Whirlpool Author), František Raboň (Columbia Highroad).

Časovka: Raboň.
Muži - do 23 let:

Silniční závod: Vojtěch Hačecký (Dukla Praha), Jakub Novák (Sergio Dalfiume), Jakub Kratochvíla (CK Windoor's Příbram), Leopold König (PSK Whirlpool Author).

Časovka: V. Hačecký, Novák.
Ženy:

Silniční závod i časovka: Tereza Huříková (ČS MTB), Martina Růžičková (Dukla Praha).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika