Rubriky:

Cyklistika

Boj s dopingem je nekonečný, říká staronový šéf UCI McQuaid

26. září 2009 11:49 - LUGANO

Ir Patrick McQuaid obhájil post předsedy Mezinárodní cyklistické unie UCI. Šedesátiletý bývalý mistr své země v silniční cyklistice byl jediným kandidátem a získal mandát na další čtyři roky. Na kongresu v Luganu bylo zvolen i nový výkonný výbor UCI, česká cyklistika v něm zastoupení nemá.

McQuaid prohlásil, že nadále bude jeho prioritou "nekonečný boj" proti dopingu. "V našem sportu není místo pro podvodníky. Máme za sebou úspěšně Tour de France a na rozdíl od předchozích let nemám obavy, že by se ještě nějaké pozitivní nálezy objevily," uvedl McQuaid, jenž v roce 2005 vystřídal v čele UCI Nizozemce Heina Verbruggena.

Během McQuaidova působení ve funkci byly v cyklistice zavedeny biologické pasy, které umožňují odhalit nesrovnalosti ve vzorcích jezdců a usnadňují boj s dopingem. "Už nehledáme jehlu v kupce sena," řekl šéf unie k systému, jehož roční provoz stojí téměř pět milionů eur.

Dopingovým kontrolám se podle něj letos podrobil 850 cyklistů, kteří odevzdali 13 800 vzorků. Z toho bylo 7500 mimosoutěžních odběrů, zatímco před třemi lety to bylo jen 200.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika