Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger: Když mě někdo sundá, nic s tím nenadělám

27. září 2009 18:24

Hodně zklamaný byl na mistrovství světa ve švýcarském Mendrisiu český cyklista Roman Kreuziger. Jeho naděje pohřbil pád ve stoupání dvě kola před cílem, kdy ho jeden ze soupeřů sestřelil z kola. „Dál pokračovat nešlo. Když mě někdo sundá, nic s tím nenadělám. Jsem pořádně naštvaný,“ říkal jezdec italské stáje Liquigas, který má sedřené a bolestivě naražené koleno.

 

ČTK/AP

Můžete prozradit, jak k pádu došlo?

Ve stoupání šli na zem dva lidi. Ani nevím, kdo to byl. Tomu druhému se při pádu zvedlo zadní kolo a vrazil mi do páky. Ve vzduchu mě celého otočil a spadl jsem plnou vahou na pravé koleno. Myslel jsem, že vstanu a ztrátu dojedu, ale nešlo to. Koleno hrozně bolelo a když jsem dojížděl do cíle okruhu, připadal jsem si, jako když šlapu jen jednou nohou.

Co vám v první chvíli blesklo hlavou?

Že to nebude nic strašného. Leželi jsme na zemi jako tři pitomci a připadal jsem si hrozně hloupě. Asi to vypadalo, že jsme lehli, protože už jsme toho měli plné kecky, ale tak to určitě nebylo. Rozhodně nešlo o pád z vysílení...

Nešlo se pádu vyhnout? Dalo se rychleji zareagovat?

Vůbec. Byl jsem v první polovině balíku a z ničeho nic přišla vlna. Šel jsem okamžitě na zem, nešlo dělat nic.

Co s kolenem máte?

Nevím, ale bolí to pořádně. Snad nepůjde o nic vážného a bude to jen naražené.

Jste hodně naštvaný?

To jo, protože se mi ke konci jelo kolo od kola líp. Ale když mě někdo sundá, s tím nic nenadělám...

Přitom na těžkém okruhu v Mendrisiu jste si poměrně věřil...

Je to mrzuté. Jenže mistrák světa je jednodenní závod a to je vždycky trochu loterie. I tohle se stává. Dnes to bohužel potkalo mě. Pak se člověka nikdo neptá, jestli měl formu nebo ne. Když nemáte i štěstí, dopadá to takhle.

Myslíte si, že byste byl schopen bojovat o nejvyšší příčky?

Nemá cenu o tom spekulovat, na kdyby se nehraje. Když nejlepší závodili a rodily se klíčové momenty závodu, já už se oplachoval u auta...

Jak jste se do pádu v závodě cítil?

Až do nějakých pěti kol před cílem jsem se poměrně trápil, ale pak jsem se začal rozjíždět. Začínalo to být hodně dobré a věřil jsem, že by se v posledním kole dalo něco vymyslet. Bohužel to dopadlo jinak, je to sport. Nezbývá mi než doufat, že za pár let zase bude na mistrovství světa těžký okruh a štěstí se otočí ke mně.

Jan Krůta (Mendrisio), Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika