Cyklistka Kozlíková vybojovala 41. a 42. domácí titul

Cyklistka Lada Kozlíková už má 42 domácích mistrovských titulů. Další dva přidala závodnice pražské Dukly na dráhovém mistrovství republiky v Praze. Na dráze v Motole v pátek Kozlíková získala prvenství ve sprintu a v závodu na 500 metrů s pevným startem.

Třetí titul za sebou nedokázal vybojovat ve stíhacím závodu na čtyři kilometry Milan Kadlec z Dukly Praha. Ve finále jej dokonce týmový kolega Martin Bláha po třech kilometrech dojel. Bláha ale již v kvalifikaci ukázal, že má výbornou formu. Zajel čas 4:34,864, což byl druhý nejlepší výkon dosažený v motolské hale.

V týmovém sprintu překvapivě dosáhli na zlato Jan Dostál, Jiří Hochmann a Alois Kaňkovský z Dukly Praha. Kaňkovský zvítězil i v závodu na kilometr s pevným startem.

Mistrovství ČR v dráhové cyklistice v Praze:
Muži:
Týmový sprint:
1. Dukla Praha (Dostál, Hochmann, Kaňkovský) 58,496, 2. Dukla Brno (Feiferlík, Požárek, Bábek) 58,842, 3. ZČE Plzeň (Řehoř, Matějka, Holub) 1:00,996.
Stíhací závod na 4 km:
Finále: Bláha - Kadlec dostižen, o 3. místo: Lazar - Hochmann dostižen, 5. Kaňkovský, 6. Bareš (všichni Dukla Praha).
Kilometr s pevným startem:
1. Kaňkovský 1:05,532, 2. Bábek 1:05,535, 3. Dostál 1:06,858, 4. Řehoř 1:08,749, 5. Požárek 1:08,844, 6. Vendolský (Mapei Cyklo Kaňkovský) 1:09,101.
Ženy:
Sprint:
Finále: Kozlíková - Záleská 2:0 (13,000, 13,290), o 3. místo: Labáková (všechny Dukla Praha) - Simonová (Sokol Česká Třebová) 2:0 (14,870, 13,960).