Rubriky:

Cyklistika

Za Armstrongem míří z Astany i německý cyklista Klöden

15. října 2009 21:32 - PAŘÍŽ

Dalším z cyklistů Astany, kteří následují Američana Lance Armstronga do nového týmu RadioShack, je Němec Andreas Klöden. Přestup druhého muže Tour de France 2004 a 2006 sice ještě není oficiálně potvrzený, podle specializovaného serveru cyclingnews.com mu už nic nestojí v cestě.

Čtyřiatřicetiletý Klöden tak následoval příkladu Američana Leviho Leipheimera a Portugalce Sergia Paulinha, kteří už z Astany do RadioShacku přišli dříve. Dalšími budou podle serveru přesuny Ukrajince Jaroslava Popovyče a Švýcara Gregoryho Rasta, které přilákal další "přeběhlík", manažer Johan Bruyneel.

Belgičanovým nástupcem v Astaně, jejíž hlavní hvězdou zůstane Španěl Alberto Contador, se podle deníku L'Équipe stane Yvon Sanquer. Francouz vedl v letech 1999-2001 tým Festina po jeho dopingovém skandálu z Tour 1998.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.