Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Klöden zaplatí pokutu 25 000 eur za dopingovou aféru

2. listopadu 2009 11:09 - LIPSKO

Německý cyklista Andreas Klöden zaplatí pokutu 25 000 eur (zhruba 660 000 korun), kterou chce ukončit vyšetřování své role v dopingovém skandálu své bývalé stáje T-Mobile z roku 2006. Ačkoli čtyřiatřicetiletý jezdec vždy doping popíral, je podle německých médií zaplacení pokuty státnímu zastupitelství v Bonnu bráno jako přiznání viny.

Dopingová aféra vyplula na povrch, když byl Klödenův bývalý kolega z T-Mobile Patrik Sinkewitz pozitivně testován na testosteron před Tour de France 2007. Během výslechu před Německým cyklistickým svazem současný člen PSK Whirlpool-Author údajně uvedl, že si Klöden a jeho spolujezdci během Tour v roce 2006 odskočili na krevní transfuzi na kliniku do Freiburgu.

Klödenovi, jenž od příští sezóny následuje Lance Armstronga z Astany do nového týmu RadioShack, nyní hrozí i postih od švýcarského svazu, s jehož licencí jezdí.

Zaplacením pokuty tak druhý muž Tour de France z let 2004 a 2006 jde ve stopách svého kamaráda a bývalého kolegy Jana Ullricha. Ten se loni vyhnul trestnímu stíhání v Bonnu stejným způsobem, pouze částka byla minimálně desetkrát vyšší. Mluvilo se dokonce o milionu eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika