Čeští handicapovaní cyklisté Ježek a Bouška mají zlato z MS

MANCHESTER

Čeští handicapovaní cyklisté získali v úvodním dnu dráhového mistrovství světa v Manchesteru dvě zlaté medaile. Jiří Bouška vyhrál kilometr s pevným startem, Jiří Ježek byl v pátek nejrychlejší ve stíhacím závodu. Michal Stark vybojoval v jiné kategorii ve stíhačce bronz.

Český paralympionik Jiří Ježek

Ježek vyšperkoval svůj triumf světovým rekordem, v kvalifikaci zajel čtyři kilometry za 4:40,899. Ve finále pak cyklista s podkolenní amputací porazil o více než tři vteřiny Carola Eduarda Novaka z Rumunska.

Spastik Bouška dosáhl v kategorii CP4 času 1:10,520 a zvítězil rovněž se značným náskokem před Američanem Aaronem Trentem. V pevném kilometru kategorie CP3 byl Tomáš Kvasnička čtvrtý, za bronzem zaostal o necelé dvě sekundy.