Živě

Skoták se Šmídem skončili třetí v turnaji SP v kolové v Ginsheimu

23. listopadu 2009 10:25 - GINSHEIM

Petr Skoták a Pavel Šmíd obsadili třetí místo v sedmém turnaji Světového poháru v kolové v německém Ginsheimu. Mistři světa z roku 2004 zasáhli do svého prvního turnaje Světového poháru v letošním ročníku a se ziskem 40 bodů jsou v průběžné klasifikaci osmnáctí.

Turnaj vyhráli bratři Holger a Jens Kirchbaumovi z Eberstadtu. Další česká dvojice Pavel Vitula a Milan Novák ze Svitávky skončila na sedmém místě.

"Po delší době jsme vyrazili na turnaj Světového poháru. S výsledkem jsme spokojeni," řekl Šmíd. Naposledy startoval ve Světovém poháru společně se Skotákem v březnu 2005 ve finálovém turnaji v německém Baesweileru, kde skončili druzí. Jejich cesty se potom rozešly a znovu spolu začali hrát až v této sezoně.

Skoták se Šmídem se představí i v letošním závěrečném turnaji Světového poháru 5. prosince v rakouském Höchstu. Tam nastoupí i Jiří Hrdlička s Radimem Hasoněm.

Sedmý turnaj SP v kolové v Ginsheimu (Německo):
Finále: Eberstadt (H. Kirchbaum, J. Kirchbaum) - Ginsheim (Rossmann, Müller) 2:1,
o 3. místo: Favorit Brno (Skoták, Šmíd) - Höchst (D. Schneider, König) 3:1,
o 7. místo: Svitávka (Vitula, Novák) - Gent (Baudu, Deuvaert) 5:1.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.