Rubriky:

Cyklistika

Ještě dva roky a zabalím to, prohlásil legendární cyklista Armstrong

10. prosince 2009 13:02 - MILÁN

Legendární americký cyklista Lance Armstrong chce jezdit ještě dva roky, pak nadobro skončí. Jeho hlavním snem je zisk osmého prvenství z Tour de France. Prohlásil to v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport.

 

Bogdan Cristel, Reuters

Osmatřicetiletý cyklista se vrátil do profesionálního pelotonu v lednu po třech a půl letech. Po sezoně skončil v Astaně a založil si vlastní stáj RadioShack, kam přetáhl většinu jezdců včetně manažera Johana Bruyneela. "Ten tým ale nebyl postaven pro mě. Je mi už 38, naším cílem je jít dál než Armstrong," upozornil.

Pro příští dva roky je jeho hlavním hnacím motorem snaha získat osmý titul z Tour. Jeho hlavním konkurentem bude obhájce prvenství Alberto Contador, který jako jeden z mála v Astaně zůstal. "Alberto je neuvěřitelný talent. Bude to těžké, ne-li nemožné ho porazit. Ale uvidíme," zhodnotil své šance Armstrong.

Slavný cyklista dále oznámil, že končí s uveřejňování výsledků vlastních dopingových zkoušek, neboť pouze vyvolávají spekulace a dopingoví komisaři jej stejně pravidelně testují.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika