Cyklista Bábek skončil na SP v Cali pátý ve sprintu

CALI

Páté místo obsadil český sprinter Tomáš Bábek v třetím dílu Světového poháru dráhových cyklistů v kolumbijském Cali. V kvalifikaci sice zajel až jedenáctý čas, ale ve vyřazovacích bojích jej pak zastavil až ve čtvrtfinále Němec Maxmillian Levy.

V jízdě o páté místo poté Bábek dokázal porazit i bývalého mistra světa Teuna Muldera z Nizozemska a Michaëla D´Almeidu z Francie, který již v Cali vyhrál keirin a kilometr s pevným startem. Vítězem sprintu se při absenci britských jezdců stal Francouz Kevin Sireau.

Bábek s Milanem Kadlecem neuspěli v bodovacím závodu dvojic. V kvalifikaci skončili osmí, tedy na prvním nepostupovém místě. Ve finále byli nejlepší němečtí jezdci Marcel Barth a Erik Mohs.

Závodům žen zatím v Kolumbii kraluje Simona Krupeckaiteová. Litevská cyklistka vyhrála sprint i 500 metrů s pevným startem a v týmovém sprintu byla druhá.

Třetí závod SP v dráhové cyklistice v Cali (Kolumbie):
Muži:
Sprint:
Finále: Sireau (Fr.) - Forstemann 2:0 (10,312, 10,522), o. 3. místo: Levy (oba Něm.) - Smith (Kan.) 2:0 (11,253, 10,682), 5. Bábek (ČR).
Bodovací závod dvojic:
1. Barth, Mohs (Něm.) 12 bodů, 2. Jeršov, Kajkov (Rus.) -1 kolo/13, 3. Hernandes, Arroyave (Kol.) -1 kolo/8.
Ženy:
500 m s pevným startem:
1. Krupeckaiteová (Lit.) 33,786, 2. Kanisová (Niz.) 33,852, 3. Rodriguezová (Kuba) 34,479.
Stíhací závod na 3 km:
Finále: Hammerová (USA) - Whittenová (Kan.) dostižena, o 3. místo: Serekaiteová (Lit.) 3:34,448 - Calleová (Kol.) 3:34,649.
Týmový sprint:
Finále: Nizozemsko (Kanisová, Hijgenaarová) 33,956 - Litva (Gaivenjitaová, Krupeckaiteová) 34,459, o 3. místo: Rusko (Baranovová, Strelcovová) 34,850 - Kuba 35,287.