Albert vyhrál v Essenu a dál vede cyklokrosový seriál GVA

ESSEN

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel třetí v závodu seriálu Gazet van Antwerpen Trofee (GVA) v Belgii. V Essenu měly stupně vítězů tradiční obsazení: zvítězil úřadující mistr světa Niels Albert, druhý skončil další domácí jezdec Sven Nijs. Stejné pořadí je i v průběžném hodnocení seriálu.

V Essenu, kde bydlí, chtěl Štybar vyhrát, ale po dvou triumfech v závodech Světového poháru tentokrát dvojici svých největších soupeřů podlehl. Další český cyklokrosař Radomír Šimůnek v sobotu obsadil sedmé místo.

Albert získal malý náskok zhruba v polovině závodu. Na těžké a bahnité trati za ním jezdila trojice pronásledovatelů, vedle Štybara a Nijse v ní byl ještě další belgický závodník Pauwels. Dostihnout vedoucího závodníka se jim však nepodařilo, a tak si Albert dojel už pro dvanácté vítězství v sezóně.

Cyklokrosový závod GVA v Essenu
1. Albert 1:02:14, 2. Nijs (oba Belg.) -11, 3. Štybar (ČR) -33, 4. Pauwels -1:23, 5. D. Vanthourenhout -2:04, 6. Aernouts (všichni Belg.) -2:23, 7. Šimůnek (ČR) -2:41.