Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger pojede v příštím roce opět Tour a Vueltu

14. prosince 2009 12:36 - PRAHA

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger má ve svém programu na rok 2010 prakticky stejné závody jako letos, včetně elitních podniků Tour de France a španělské Vuelty. Jezdec, který na letošní Tour de France obsadil deváté místo, to oznámil na svých webových stránkách.

 

Petr Hloušek, Právo

"Můj program na sezonu 2010 je hotový. Je prakticky stejný jako v letošním roce. Jen s tím rozdílem, že nezačnu závodit na Mallorce, ale až koncem února na etapovém závodu Kolem Sardinie," napsal Kreuziger. Poté budou následovat závody Kolem Katalánska, Paříž-Nice, klasické jednorázové podniky Lutych-Bastogne-Lutych, Amstel Gold Race, Valonský šíp a další etapový závod Kolem Romandie.

Po odpočinku absolvuje Kreuziger jako generálku před Tour de France opět závod Kolem Švýcarska. "Počítám i s klasikou San Sebastian - San Sebastian, kde jsem byl letos druhý," řekl vítěz české ankety o Krále cyklistiky.

Doplnil, že program sestavoval podle rozvrhu letošního roku, který mu vyhovoval. "Začínám o pět týdnů později, začátkem února plánuji vysokohorské soustředění na Tenerife. V květnu po Romandii bych rád vyrazil trénovat nějaké horské etapy Tour a v červnu před Tour počítám se soustředěním na San Pellegrinu," upřesnil Kreuziger.

Úspěšně za sebou má povinné fyzické a lékařské testy, které jezdci italské stáje Liquigas podstoupili v závěru minulého týdne. Dnes Kreuziger odjíždí na soustředění do španělského Benicassimu poblíž Valencie.

"Ale zůstanu tam jen čtyři dny. V pátek je totiž v Itálii slavnostní večeře našeho druhého hlavního sponzora firmy Doimo. A chtěli tam i kapitány. Ze závodníků tam se mnou jdou Pellizotti, Basso a jeden nováček, zatímco Nibali zůstává ve Španělsku, protože začíná závodit dřív než my ostatní," dodal Kreuziger.

ČTK

Časová osa: Cyklistika