Štybar dojel v závodu Superprestige druhý za Albertem

DIEGEM

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel druhý v závodu Superprestige v belgickém Diegemu. V šestém podniku seriálu zvítězil úřadující mistr světa Niels Albert. Belgický favorit vede i průběžné pořadí, Štybar na něj ztrácí tři body. Na stupně vítězů je v neděli doprovodil vítěz sobotního závodu Světového poháru Kevin Pauwels z Belgie.

Cyklokrosař Zdeněk Štybar

Smůlu měl dosud vedoucí jezdec seriálu Belgičan Sven Nijs, který v minulém závodu vybojoval jubilejní padesáté prvenství v Superprestige. Ještě dvě kola před koncem byl na třetím místě za Albertem a Štybarem, ale po pádu a problému s kolem jej do cíle přinesl na zádech a ze závodu odstoupil.

Vicemistr světa Štybar potvrdil, že sobotní výpadek byl ojedinělý - v závodu Světového poháru v Heusden-Zolderu skončil až šestý. V Diegemu dlouho bojoval o prvenství s Albertem, ale v závěru po zaváhání ztratil kontakt a Belgičan si dojel pro jasné prvenství.

Radomír Šimůnek obsadil desáté místo a Martin Zlámalík byl třináctý.

Šestý závod cyklokrosového seriálu Superprestige:
Elite: 1. Albert (Belg.), 2. Štybar (ČR), 3. Pauwels (Belg.), 4. De Knegt (Niz.), 5. Wellens, 6. Vantornout (oba Belg.), ...10. Šimůnek, 13. Zlámalík (oba ČR).
Průběžné pořadí:
1. Albert 84 bodů, 2. Štybar 81, 3. Nijs (Belg.) 81, 4. Vantornout 66, 5. Pauwels 64, ...9. Šimůnek 38, 16. Zlámalík 7.
Jezdci do 23 let: 1. Meeusen (Belg.) 46:23, 2. K. Szczepaniak (Pol.) -5, 3. Denuwelaere (Belg.) -52, ...7. Petruš -1:13, 22. J. Polnický -3:13, 32. Hník -3:44, 36. Nesvadba (všichni ČR) -4:01.
1. Meeusen 87 bodů, 2. Aernouts (Belg.) 59, 3. Denuwelaere 52, ...15 Petruš 15, 19. J. Polnický 11.
Junioři: 1. Teunissen 39:44, 2. Van Poppel -17, 3. Van der Poel (všichni Niz.) -35, ...7. Boroš -1:11, 10. Paprstka -1:23, 11. Lasák -1:26, 16. R. Polnický -1:54, 19. Veselý -2:40, 22. Nipl (všichni ČR) -2:51.
1. Teunissen 76, 2. Van der Poel 71, 3. Van der Heijden (Niz.) 65, ...12. Boroš 16, 14. Lasák 13, 21. Paprstka 8, 31. Veselý 1.