Rubriky:

Cyklistika

Favorit Štybar získal čtvrtý domácí titul v cyklokrosu

9. ledna 2010 14:10 - TÁBOR

Tábor 9. ledna (ČTK) - Mistrovství republiky v cyklokrosu vyhrál největší favorit Zdeněk Štybar. Na okruhu v Táboře, kde se za tři týdny uskuteční světový šampionát, si dnes dojel pro čtvrtý domácí titul. Druhý skončil Petr Dlask a třetí skončil Martin Bína.

 

David Veis, ČTK

Tříkilometrový táborský okruh pokryla silná sněhová vrstva, přesto organizátoři připravili kvalitní, zároveň však pro závodníky hodně náročnou trať. Na ni vyrazilo 39 českých jezdců a navíc devítka nejlepších domácích juniorů.

Největší favorité opanovali čelo závodu hned po startu. Tempo udávali Štybar a domácí Bína, za nimi jezdili Radomír Šimůnek, Dlask a v úvodu také Zdeněk Mlynář. Až z desáté pozice po nájezdu do terénu se kupředu posouval Martin Zlámalík.

Už v druhém kole ale ukázal záda všem soupeřům nejlepší český jezdec Štybar a zbytek závodu změnil ve své velké sólo. Šimůnek se dotáhl na Bínu, ale ani jejich spolupráce neznamenala zkrácení Štybarova náskoku, neboť vedoucí cyklokrosař jel bezchybně. Naopak Šimůnek chyboval a po pádu v jednom ze sjezdů třetího kola značně zaostal.

Po třech okruzích ze sedmi měl Štybar náskok téměř 40 sekund a o jeho prvenství nebylo pochyb. Za ním Dlask rychle dojel Šimůnka a posléze se vydal stíhat i druhého Bínu. V šestém kole bylo jeho úsilí korunováno úspěchem; táborského jezdce dojel, po pár stovkách metrů se mu dokonce vzdálil a s jistotou završil dvojnásobný úspěch stáje Telenet Fidea.

Naopak Šimůnek se psychicky zlomil a mistrovský závod dojel v tréninkovém tempu. V posledním kole dostihl Zlámalík i Bínu, takže o třetím místě se rozhodlo až ve spurtu. V něm svoji rychlost potvrdil Bína a uhájil alespoň bronz.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika