Heras vyhrál časovku a svlékl Nozala

ALTO DE ABANTOS

Španělský cyklista Roberto Heras vyhrál horskou časovku na Vueltě a v poslední etapě závodu oblékne zlatý trikot. Dosavadní vedoucí muž průběžného pořadí Isidro Nozal skončil s více než dvouminutovým odstupem až třiačtyřicátý.

Španěl Nozal (na snímku) přišel v předposlední etapě Vuelty o zlatý trikot.

Stáj ONCE, za níž jezdí i český cyklista Jan Hruška, přišla i o průběžné třetí místo. Před Igora Gonzaleze de Galdeana se dostal dnes druhý Španěl Alejandro Valverde.

Cyklisty v předposlední den závodu čekala sice jen 11,2 kilometru dlouhá, ale velmi náročná časovka. Úvodních 1500 metrů po startu se závodníci rozjížděli do 17procentního stoupání a celkově na trati překonali výškový rozdíl 610 metrů.

Nozal sice vyhrál obě předchozí jízdy proti chronometru, s dnešními kopci si však poradit nedokázal a své vedení v celkovém pořadí ztratil. Ještě tři kilometry před cílem přitom na Herase ztrácel jen minutu, v závěrečné pasáži mu však došly síly a nabral manko dalších 83 vteřin.

Heras, který loni přišel o vedení ve Vueltě v závěrečné časovce, tentokrát své zaváhání napravil a časovku vyhrál o čtrnáct vteřin před druhým Valverdem a třetím Felixem Cardeňasem z Kolumbie. Před nedělní závěrečnou etapou má jezdec stáje US Postal v čele celkového pořadí náskok 28 vteřin a americký tým má po triumfu Lance Armstronga v Tour de France na dosah další velký úspěch.

Hruška na vítězného Herase ztratil více než čtyři minuty a nevešel se do první stovky. V celkovém pořadí mu s více než tříhodinovou ztrátou patří 123. příčka.