Cyklista Greipel vyhrál podruhé Tour Down Under

ADELAIDE

Zahajovací závod cyklistické ProTour vyhrál podruhé za poslední tři roky německý jezdec André Greipel. Profesionál stáje HTC-Columbia zvítězil po šesti etapách s náskokem 11 sekund před Španělem Luisem Sánchezem. Třetí skončil Novozélanďan Greg Henderson.

Sedmadvacetiletý Greipel se stal po domácím Stuartu O'Gradym, vítězem z let 1999 a 2001, teprve druhým cyklistou, který dokázal tento závod vyhrát dvakrát. Letos v Austrálii vybojoval tři etapová prvenství a zopakoval triumf z roku 2008. V závěrečné etapě na okruhu v Adelaide v neděli celkové prvenství potvrdil pátým místem. Vloni závod nedokončil kvůli pádu po srážce s doprovodným policejním motocyklem.

Slavný Američan Lance Armstrong obsadil v konečném pořadí 25. místo a o čtyři pozice si polepšil oproti loňsku, kdy v Austrálii absolvoval oficiální comeback po tříapůlroční pauze. Na Greipela ztratil sedminásobný vítěz Tour de France 63 sekund.

Tour Down Under, cyklistický etapový závod (ProTour) - závěrečná 6. etapa: Adelaide - Adelaide (90 km):
1. Sutton (Austr.) 1:53:20, 2. Henderson (N. Zél.), 3. Brown, 4. McEwen (oba Austr.), 5. Greipel (Něm.), 6. Davis (Austr.) všichni stejný čas, ...77. Armstrong (USA) -16.
Konečné pořadí: 1. Greipel 18:47:05, 2. Sánchez (Šp.) -11, 3. Henderson -15, 4. McEwen -17, 5. Roberts stejný čas, 6. Evans (oba Austr.) -21, ...25. Armstrong -1:03.