Rubriky:

Cyklistika

Nashová dojela po pádech na MS v cyklokrosu v Táboře čtvrtá

31. ledna 2010 11:50 - TÁBOR

Česká cyklokrosařka Kateřina Nashová obsadila na MS v Táboře po několika pádech čtvrté místo. Titul obhájila Nizozemka Marianne Vosová, která získala třetí zlatou medaili v kariéře. Stejně jako před rokem v Hoogerheide vybojovala stříbro Němka Hanka Kupfernagelová, čtyřnásobná šampiónka, která si dojela pro jubilejní desátou medaili na MS. Bronz patří vítězce Světového poháru Daphne van den Brandové z Nizozemska.

 

Jan Handrejch, Právo

"Samozřejmě to bolí. Čtvrté místo je v podstatě jedno z nejhorších možných. Udělala jsem ale chyby, bylo jich hodně a zaplatila jsem za ně," řekla v cíli česká reprezentantka, která se před dvěma týdny blýskla vítězstvím v závodu Světového poháru v Roubaix.

Na start se postavilo 44 závodnic z 16 zemí, které absolvovaly okruh dlouhý 3320 metrů pětkrát. Nashová, která stála ve druhé řadě, vyrazila do svého premiérového závodu na mistrovství světa dobře a po asfaltovém nájezdu vjížděla do sněhem pokrytého terénu na slibném šestém místě. Hned první zatáčka předznamenala její velké trápení. Po pádu klesla, a když krátce poté skončila na zemi znovu, propadla se až na konec druhé desítky.

Rychle se však propracovávala kupředu a cílem prvního kola projela sedmá se ztrátou třinácti sekund na čelo. Na úsecích, kde mohla uplatnit svou sílu, na soupeřky získávala, ale hodně se trápila v technických pasážích. Dvaadvacetiletá Vosová se hned ve druhém okruhu v čele osamostatnila a každým šlápnutím soupeřkám ujížděla. Kupfernagelová se ji snažila stíhat, ale marně a cílem projela se ztrátou 45 sekund.

Vítězná Nizozemka Marianne VosováVítězná Nizozemka Marianne Vosováfoto: Právo/Jan Handrejch

Dvaatřicetiletá Nashová se ve třetím kole dotáhla na čtvrté místo. Na dvojici nejlepších ztrácela již 50 sekund, ale za třetí Van den Brandovou zaostávala o pouhých osm sekund a zdálo se, že by ještě mohla bojovat o bronz. Další pád ve čtvrtém kole ale znamenal další ztracené sekundy a navíc českou šampionku a vítězku nedávného závodu Světového poháru v Roubaix i psychicky poznamenal. Do posledního kola vjížděla s odstupem patnácti sekund na třetí příčku.

Diváci sice domácí naději hnali svými hlasivkami kupředu, ale Nashová již neměla síly na to, aby Van den Brandovou dojela.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře:
Ženy:
1. Vosová (Niz.) 42:59, 2. Kupfernagelová (Něm.) -45, 3. Van den Brandová (Niz.) -1:02, 4. Nashová (ČR) -1:20, 5. Lechnerová (It.) -1:41, 6. Ferrierová-Bruneauová -1:47, 7. Maniová -1:53, 8. Ferranová (všechny Fr.) -2:11, 9. Van Passenová (Niz.) -2:28, 10. Chainelová-Lefevrová (Fr.) -2:31, ...28. Kyptová -5:00, 30. Havlíková -5:25, 33. Mikulášková -6:14, 34. Pirzkallová (všechny ČR) -6:15.

Pořadí zemí: 1. Nizozemsko 13 bodů, 2. Francie 21, 3. Německo 43, 4. USA 51, 5. Británie 53, 6. ČR 62.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika