Raboň poprvé vyhrál mezi profesionály, opanoval závod Kolem Murcie

MURCIA

Cyklista František Raboň zvítězil ve 30. ročníku závodu Kolem Murcie a připsal si první triumf v etapovém podniku mezi profesionály. Šestadvacetiletý Čech udržel v nedělním závěrečném pátém dílu náskok, který získal výhrou v sobotní časovce.

Raboň z týmu HTC-Columbia dokončil závěrečnou etapu o délce 121 km, která zavedla peloton do Murcie, bezpečně v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz Theo Bos z Nizozemska.

Dvojnásobný český mistr v časovce porazil o 38 sekund v celkovém pořadí Rusa Denise Meňšova, vítěze Vuelty a Gira d'Italia. Třetí skončil s odstupem 53 sekund Brit Bradley Wiggins. Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong byl sedmý o 1:23 minuty za vítězem.

Raboň napodobil nedávný úspěch druhého Čecha v profesionálním pelotonu Romana Kreuzigra, který v únoru vyhrál závod Kolem Sardinie. Zároveň potvrdil dobrou formu, kterou ukázal už sedmým místem na Kolem Algarve. Časovku vyhrál Raboň v Murcii i loni, následně se však v kopcích propadl.

Cyklistický závod Kolem Murcie - 5. etapa (121 km):
1. Bos (Niz.) 2:43:35, 2. Brown (Austr.), 3. Schorn (Rak.), 4. Iglinskij (Kaz.), 5. Bommel (Něm.), 6. Downing (Brit.), ...33. Raboň, 61. Bárta (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Raboň 16:01:24, 2. Meňšov (Rus.) -38, 3. Wiggins (Brit.) -53, 4. Klöden (Něm.) -57, 5. Jufre (Šp.) -1:21, 6. Clement (Niz.) -1:23, ...33. Bárta -8:17.