Kreuziger si polepšil v závodě Paříž-Nice už na třetí místo

Cyklista Roman Kreuziger dál stoupá průběžným pořadím závodu Paříž-Nice a po čtvrté etapě se posunul už na třetí místo. Novým lídrem je od čtvrtka Španěl Alberto Contador.

Španělský cyklista Alberto Contador spěchá do cíle 4. etapy závodu Paříž - Nice.

Dvojnásobný šampión Tour de France vyhrál dnešní 174 kilometrů dlouhý úsek díky úniku v závěrečném tříkilometrovém stoupání. Kreuziger dojel do cíle jako sedmý se ztrátou 21 sekund a v celkové klasifikaci si polepšil o dvě příčky.

Na Contadora, vítěze závodu z roku 2007, ztrácí český jezdec před závěrečnými třemi dny 25 sekund. Druhý je další Španěl Alejandro Valverde, za kterým Kreuziger zaostává o jedinou sekundu.

Čtvrtou etapu ovládli Španělé, kteří obsadili první čtyři místa. Za Contadorem a Valverdem, který přijel do cíle s mankem deseti sekund, skončili Samuel Sánchez a Joaguím Rodriguez. Na dvanácté pozici dorazil do cíle po silnici lemované sněhem dosavadní nositel žlutého trikotu Němec Jens Voigt, který nabral ztrátu 44 sekund.

Cyklistický závod Paříž-Nice - 4. etapa (208 km)
1. Contador 4:26:47, 2. Valverde, 3. S. Sánchez oba -10, 4. Rodriguez (všichni Šp.) -18, 5. Voeckler (Fr.) -20, 6. Cunego (It.), 7. Kreuziger (ČR) oba -21.
Průběžné pořadí
1. Contador 17:07:23, 2. Valverde -24, 3. Kreuziger -25, 4. L. Sánchez (Šp.) -28, 5. S. Sánchez -29, 6. Voigt (Něm.) -34.