Cyklistika

Kreuziger si polepšil v závodě Paříž-Nice už na třetí místo

11. března 2010 18:14 - PAŘÍŽ

Cyklista Roman Kreuziger dál stoupá průběžným pořadím závodu Paříž-Nice a po čtvrté etapě se posunul už na třetí místo. Novým lídrem je od čtvrtka Španěl Alberto Contador.

Eric Gaillard, Reuters

Dvojnásobný šampión Tour de France vyhrál dnešní 174 kilometrů dlouhý úsek díky úniku v závěrečném tříkilometrovém stoupání. Kreuziger dojel do cíle jako sedmý se ztrátou 21 sekund a v celkové klasifikaci si polepšil o dvě příčky.

Na Contadora, vítěze závodu z roku 2007, ztrácí český jezdec před závěrečnými třemi dny 25 sekund. Druhý je další Španěl Alejandro Valverde, za kterým Kreuziger zaostává o jedinou sekundu.

Čtvrtou etapu ovládli Španělé, kteří obsadili první čtyři místa. Za Contadorem a Valverdem, který přijel do cíle s mankem deseti sekund, skončili Samuel Sánchez a Joaguím Rodriguez. Na dvanácté pozici dorazil do cíle po silnici lemované sněhem dosavadní nositel žlutého trikotu Němec Jens Voigt, který nabral ztrátu 44 sekund.

Cyklistický závod Paříž-Nice - 4. etapa (208 km)
1. Contador 4:26:47, 2. Valverde, 3. S. Sánchez oba -10, 4. Rodriguez (všichni Šp.) -18, 5. Voeckler (Fr.) -20, 6. Cunego (It.), 7. Kreuziger (ČR) oba -21.
Průběžné pořadí
1. Contador 17:07:23, 2. Valverde -24, 3. Kreuziger -25, 4. L. Sánchez (Šp.) -28, 5. S. Sánchez -29, 6. Voigt (Něm.) -34.

Časová osa: Cyklistika