Rubriky:

Cyklistika

Optimální formu stále jen hledám, přiznal cyklista Armstrong

17. května 2010 16:18 - PRAHA

Fenomenální cyklista Lance Armstrong se šest týdnů před zahájením slavné Tour de France necítí v dobré formě. "Optimální formu stále jen hledám," přiznal osmatřicetiletý Američan a sedminásobný vítěz Tour de France.

"Dělám všechno pro to, abych se dostal do dřívější kondice. Moje forma v roce 2010 zatím není taková, jakou bych si představoval. Optimální formu stále jen hledám," přiznal Lance Armstrong.

"Byly chvíle, kdy se mi zdálo, že je už vše v pořádku. Pak ale přišly nějaké zdravotní problémy, a ty všechno zkomplikovaly," vysvětloval osmatřicetiletý cyklista, jenž se nyní účastní závodu Kolem Kalifornie. "Doufám, že jdu už nyní správným směrem. Proto jsem se rozhodl v Kalifornii startovat. Je to dobrá příležitost, jak otestovat své síly," dodal Armstrong, jenž v první etapě skončil šestašedesátý.

"Bude mi devětatřicet a závodím s dvacetiletými kluky. Současná generace cyklistů je lepší než jezdci, proti kterým jsem závodil, když mi bylo třicet," uzavřel legendární Američan.

Lance Armstrong slavnou Tour de France vyhrál v letech 1999 až 2005. Poté ukončil svou kariéru. Loni se však k cyklistice vrátil a opět patřil k nejlepším. Na Giru d´Italia skončil sice dvanáctý, avšak na Tour de France už obsadil celkové třetí místo. Sedmadevadesátý ročník slavné Tour se uskutučení od 3. do 25. července 2010.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika