Rubriky:

Cyklistika

Na Pražských schodech bude k vidění opět mnoho mistrů světa

2. června 2010 13:13 - PRAHA

Opět špičková konkurence se sejde na startu mezinárodního závodu na horských kolech Pražské schody. Na 17. ročník exhibice na Malé Straně přijedou švýcarští mistři světa Florian Vogel a Christopher Sauser, belgický světový šampion a vítěz závodu z roku 2008 Roel Paulissen či několikanásobný medailista z MS Cedric Ravanel z Francie. Závod se uskuteční ve středu 9. června se startem v 18:hodin.

 

Petr Horník, Právo

Letošní ročník pojali organizátoři jako souboj bikerů s cyklokrosaři a lyžaři. Pražské schody se jedou na jednu hodinu a jedno kolo, což svou povahou nahrává spíše cyklokrosařům, výhodou bikerů bude to, že se jede na horských kolech.

Štybar bude chybět

Mezi cyklokrosaři však bude chybět obhájce prvenství Zdeněk Štybar. Mistr světa z lednového světového šampionátu v Táboře se před nedávnem podrobil drobné operaci a na týden musel přerušit trénink. "Musím to, co jsem zameškal, nyní dohnat. S cestou by mi start v Praze zabral tři dny a to si nemohu dovolit," řekl Štybar, který odjel trénovat na Mallorku.

Pojede však další šampion z Tábora, juniorský mistr světa Tomáš Paprstka či čtvrtý ze závodu elite Martin Bína.

Z bikerů nebude chybět současná česká jednička Jaroslav Kulhavý. Juniorský světový šampión z roku 2003 si zatím vede skvěle ve Světovém poháru, ve kterém po dvou čtvrtých místech vybojoval před týdnem v Offenburgu bronz. Pojedou ale prakticky všichni přední čeští bikeři, lyžaře zastoupí olympijští medailisté z Vancouveru Lukáš Bauer a Martin Jakš.

Program exhibice začne už v 15:00, hlavní závod bude odstartován o tři hodiny později. Jezdci absolvují okruh přibližně třináctkrát. Trasa tradičně povede uličkami Malé Strany a Hradčan, unikátní je sjezd 189 zámeckých schodů. Okruh se startem v Nerudově ulici měří 1450 metrů.

ČTK

Zrušit