Kulhavý dominoval i třetímu závodu Českého poháru bikerů

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Ani ve třetím dílu Českého poháru v cross country horských kol nenašel Jaroslav Kulhavý přemožitele. Ve druhé etapě závodu Bike Vysočina v Novém Městě na Moravě jezdec týmu Rubena Specialized zvítězil naprosto suverénně. Mezi ženami v sobotu vyhrála Američanka Mary McConnelougová před Terezou Huříkovou.

Český biker Jaroslav Kulhavý

Kulhavý má letos skvělou formu, což dokázal dvěma čtvrtým a jedním třetím místem v závodech Světového poháru. Tentokrát svým soupeřům ujel hned v prvním kole a nikomu nedal šanci. Přes polovinu závodu za ním jezdil s odstupem kolem čtvrt minuty Jan Škarnitzl, ale v závěru jeho ztráta narostla přes minutu. Přesto Škarnitzl bezpečně uhájil druhé místo a potřetí v poháru dojel hned za Kulhavým.

Třetí dojel Matouš Ulman a také on za sebou nechal plejádu zahraničních jezdců v čele se Španělem Josém Antoniem Hermidou, kterému patří ve světovém žebříčku druhé místo.

Také vítězství McConnelougové bylo suverénní. Česká olympionička Huříková naznačila již na minulém podniku SP návrat formy a dnes to potvrdila. Za Američankou zaostala o minutu. Třetí skončila Polka Anna Szafraniecová.

Výsledky závodu Bike Vysočina a 3. dílu Českého poháru
Závod horských kol Bike Vysočina - 2. etapa a zároveň třetí závod Českého poháru v cross country:
Muži: 1. Kulhavý (Rubena Specialized) 1:35:34, 2. Škarnitzl (dimp Giant) -1:05, 3. Ulman (S&H Superior team) -2:20, 4. Hermida (Šp.) -2:30, 5. Lindgren (Švéd.) -2:42, 6. Soukup (Rak.) -3:02.