Před závěrečnou časovkou ve Švýcarsku zůstal Kreuziger patnáctý

LIESTAL

Předposlední etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál portugalský cyklista Rui Costa. Před nedělní rozhodující časovkou se nic nezměnilo v průběžném pořadí, které vede Nizozemec Robert Gesink. Čech Roman Kreuziger zůstal patnáctý.

Český cyklista Roman Kreuziger

Třiadvacetiletý Costa byl na 172 kilometrech mezi Wetzikonem a Liestalem členem skupiny uprchlíků, od níž se odpoutal zhruba devět kilometrů před finišem. V cíli měl náskok 15 sekund před svým španělským kolegou z týmu Caisse d'Epargne Joaquínem Rojasem, třetí byl s čtyřsekundovou ztrátou Belgičan Maxime Monfort.

O vítězi závodu rozhodne nedělní časovka v Liestalu o délce 26,9 km. Gesink vede o 29 sekund před Kolumbijcem Rigobertem Uránem, předloňský vítěz Kreuziger má ztrátu 2:24 sekundy.

Výsledky cyklistického závodu Kolem Švýcarska, 8. etapa (172 km):
1. Costa (Portug.) 4:10:32, 2. Rojas (Šp.) -15, 3. Monfort (Belg.) -19, 4. Casar (Fr.), 5. Vanotti (It.), 6. Nordhaug (Nor.) všichni -34, ...28. Kreuziger (ČR) -1:16.
Průběžné pořadí:
1. Gesink (Niz.) 34:27:47, 2. Urán (Kol.) -29, 3. Morabito (Švýc.) -36, 4. F. Schleck (Luc.) -38, 5. Rodríguez (Šp.) -42, 6. Carrara (It.) -54, ...15. Kreuziger -2:24.