Rubriky:

Cyklistika

Bikeři Kulhavý a Nashová jsou potřetí mistry v cross country

17. července 2010 16:40 - KUŘIM

Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nashová se dnes v Kuřimi stali domácími mistry v cross country na horských kolech. Oba triumfovali přesvědčivě a shodně potřetí v kariéře, pětadvacetiletý Kulhavý navíc letos už dokázal vyhrát šampionát v maratonu.

 

David Veis, ČTK

Jezdce týmu Rubena Birell Specialized doprovodili na stupně vítězů Krystián Hynek a Jan Škarnitzl. Dvaatřicetiletá Nashová z americké stáje Luna Women daleko za sebou nechala Pavlu Havlíkovou a účastnici olympijských her v Pekingu Terezu Huříkovou. Juniorské tituly získali Jan Svorada a Karolína Kalašová.

Muži absolvovali osm okruhů o délce 4,5 km a stejně jako v celé dosavadní sezoně bylo jedinou otázkou, s jakým náskokem přijede Kulhavý do cíle. Roli favorita potvrdil mistr Evropy a domácí šampion z let 2007 a 2008 beze zbytku, soupeřům ujel prakticky hned po startu a potvrdil letošní neporazitelnost na domácích tratích.

Po nevýrazných výkonech načasoval formu Hynek, který ujel skupince pronásledovatelů ve třetím okruhu a bezpečně si pohlídal druhé místo s mankem 43 sekund na vítěze. Ve druhé polovině závodu pak potvrdil výkonnostní vzestup Škarnitzl, který si dojel pro bronz před Tomášem Vokrouhlíkem a obhájcem prvenství Pavlem Boudným.

První letošní start na horském kole v Česku příliš nevyšel cyklokrosovému mistru světa Zdeňku Štybarovi. Obhájce čtvrtého místa se netajil přáním vybojovat medaili, ale na domácí elitu v cross country tentokrát nestačil a skončil šestý.

Nashová, jež má v držení tituly i z let 2001 a 2007, závodu podobně jako Kulhavý dominovala. Hned v prvním kole soupeřkám ujela a zlato vybojovala s více než dvouminutovým náskokem.

"Ve velkém vedru jsem chtěla začít trochu volněji, ale hned na druhém kopci jsem se soupeřkám vzdálila a potom jela své tempo až do cíle," řekla ČTK Nashová, známá spíše pod dívčím jménem Hanušová. Domácí šampionát jí posloužil jako dobré rozjetí a aklimatizace po přesunu z USA. "Čekají mě dva závody Světového poháru ve švýcarském Champéry a ve Val di Sole v Itálii," dodala Nashová, pro niž bude vrcholem sezony podzimní mistrovství světa v Kanadě.

Za ní od druhého kola jezdily společně Huříková s Havlíkovou, ale po polovině závodu překvapivě favorizovaná Huříková přestala tempu stačit.

Mezi juniory měl smůlu cyklokrosový mistr světa a bronzový medailista ze závodu štafet na letošním mistrovství Evropy Tomáš Paprstka. Po technických problémech s kolem v první polovině závodu odstoupil. Toho využil osmnáctiletý Svorada, syn slavného spurtéra Jána, několikanásobného nejlepšího cyklisty roku České republiky. Jezdec celku ČS Specialized Vimperk zvítězil před Matějem Lasákem a Pavlem Skalickým.

Mistrovství ČR v závodě horských kol - cross country v Kuřimi:
Muži: 1. Kulhavý (Rubena Birell Specialized) 1:52:24, 2. Hynek (S&H Superior team) -43, 3. Škarnitzl (Dimp Giant) -1:57, 4. Vokrouhlík (Factor Bike team) -2:24, 5. Boudný (ČS Specialized) -4:05, 6. Štybar (Telenet Fidea) -6:12.
Ženy: 1. Nashová (Luna) 1:24:43, 2. Havlíková (KC Kooperativa) -2:15, 3. Huříková (Trek Lorca) -3:10, 4. Veselá (GT Czech) -11:26, 5. Ježková (Hnízdil team) -11:51, 6. Němcová (Pells' Hards team) -13:39.
Junioři: 1. Svorada (Specialized Vimperk) 1:31:28, 2. Lasák (Max Cursor) -22, 3. Skalický (SK Žamberk) -1:18.
Juniorky: 1. Kalašová (Scott Cycling Kolín) 53:36, 2. Kuntová (Dukla Praha) -6:38, 3. Lorencová (KC Kooperativa) -8:11.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika