Rubriky:

Cyklistika

Slavík se stal mistrem světa ve fourcrossu, Horáková byla druhá

4. září 2010 08:08 - MONT-SAINTE-ANNE

Čeští jezdci ovládli na světovém šampionátu horských kol závod ve fourcrossu. V kanadském Mont-Sainte-Anne se stal Tomáš Slavík mistrem světa a Michal Prokop získal bronzovou medaili. V soutěži žen si dojela pro stříbro Jana Horáková a třetí skončila Romana Labounková. Obě nestačily jen na obhájkyni titulu Australanku Caroline Buchananovou.

 

Sport.cz

"Je to něco neuvěřitelnýho, ten trikot je prostě jinej. Cítím se v něm jako ve snu. Je největší den mojí kariéry," citoval Slavíka v duhovém trikotu a zkropeného šampaňským server mtbs.cz.

Třiadvacetiletý Slavík si dojel pro titul v dramatickém finále. Po startu se držel na druhém místě a o triumfu rozhodl až v poslední zatáčce. Po odvážném manévru předjel obhájce titulu Jareda Gravese. "Je to velké zklamání, ztratit zlato v poslední zatáčce. Tomáš udělal co musel, zajel skvělý závod," řekl zklamaný Australan.

Slavík se dostal do finále, i když měl každé z rozjížděk píchnul kolo. "Jediná jízda bez problému byla ta finálová. Jared mi to v poslední zatáčce strašně otevřel, podjel jsem ho a sprintoval do cíle. Byl to neuvěřitelnej pocit," popisoval druhý muž letošního Světového poháru.

Horáková málem navázala na svůj titul z roku 2004, ale ve finále nakonec Buchananovou nepředjela. "Jela jsem za Caroline celou dobu, v kamenité sekci jsem byla blízko, ale ne tak, abych mohla zaútočit na první místo. V poslední zatáčce to také nevyšlo, ale se stříbrnou medailí jsem hodně spokojená," řekla Horáková.

Fourcross potvrdil, že je výstavní českou disciplínou. Od roku 2003 se s výjimkou roku 2005 vždy vraceli zástupci této kontaktní disciplíny s alespoň jednou medailí.

MS horských kol v Mont-Sainte-Anne (Kanada) - fourcross:
Muži:
1. Slavík (ČR), 2. Graves (Austr.), 3. Prokop (ČR), 4. Rinderknecht (Švýc.), 5. Wichman (Niz.), 6. Fischbach (Něm.), ...12. Tatarkovič, 22. Maroši, 24. Říha, 28. Mühlhans (všichni ČR).
Ženy:

1. Buchananová (Austr.), 2. Horáková, 3. Labounková (obě ČR), 4. Curdová (Brit.), 5. De Souzaová-Oliveiraová (Braz.), 6. Molciková (Rak.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika