Osmou etapu Vuelty vyhrál francouzský cyklista Moncoutié

XORRET DEL CATI

Osmou etapu cyklistické Vuelty vyhrál francouzský jezdec David Moncoutié. Do čela průběžného pořadí se posunul domácí Španěl Igor Antón. Dnešní 190 km dlouhá etapa se závěrečným stoupáním na Xorret del Catí začala na startu ve Villeně minutou ticha za zesnulého maséra stáje Sky Txemu Gonzáleze, který v pátek podlehl bakteriální infekci. Britský tým ve stínu tragické události ze závodu odstoupil.

Francouz David Moncoutie oslavuje triumf v osmé etapě Vuelty.

Český jezdec Roman Kreuziger dojel na 82. místě. V celkové klasifikaci patří čtyřiadvacetiletému jezdci 49. pozice a na vedoucího Antóna ztrácí přes třináct minut.

Pětatřicetiletý Moncoutié si pro vítězství dojel po sólovém úniku v závěrečném stoupání. Francouzský cyklista si připsal třetí etapový triumf na Vueltě. Druhý dnes skončil Španěl Serafín Martínez, třetí byl Švýcar Johann Tschopp.

Antón obsadil sedmé místo a o červený trikot lídra připravil Belgičana Philippa Gilberta. Druhé místo patří dalšímu Španělovi Joaquimu Rodríguezovi a třetí je Vincenzo Nibali. Kreuzigerův italský kolega ze stáje Liquigas ztrácí na čelo dvě vteřiny.

Vuelta - 8. etapa: Villena - Xorret del Catí (190 km):
1. Moncoutié (Fr.) 5:14:32, 2. Martínez (Šp.), 3. Tschopp (Švýc.), 4. Arrieta všichni -54, 5. Rodríguez (oba Šp.), 6. Nibali (It.), 7. Antón (Šp.) všichni -1:29, 8. Bazajev (Kaz.), 9. Tondo oba -1:32, 10. Sastre (oba Šp.) -1:35, ...82. Kreuziger (ČR) -8:12.
Průběžné pořadí: 1. Antón 32:28:49, 2. Rodríguez stejný čas, 3. Nibali -2, 4. Tondo -42, 5. Bruseghin (It.) -1:10, 6. Plaza -1:15, 7. Mosquera (oba Šp.) -1:18, 8. Roche (Ir.) -1:19, 9. Velits (SR), 10. Van Garderen (USA) oba -1:26, ...49. Kreuziger -13:10.