Rubriky:

Cyklistika

Italský cyklista Pozzato drží kvůli mistrovství světa sexuální půst

10. září 2010 17:55 - MILÁN

Už pět měsíců dodržuje italský cyklista Filippo Pozzato dobrovolný celibát a doufá, že mu dlouhý sexuální půst pomůže k úspěchu na blížícím se mistrovství světa v Melbourne. Jezdec stáje Katusha má sice pověst playboye, ale od květnového rozchodu s přítelkyní společnost žen nevyhledává. "Držet se dál od žen pro mě teď není žádný problém. Kvůli mistrovství světa jsem ochotný přinést tuhle oběť i mnoho dalších," řekl listu Gazzetta dello Sport Pozatto, jenž žije v Monte Carlu, kde se s oblibou prohání ve svém ferrari.

 

Marco Trovati, ČTK/AP

"Neměl jsem sex od Giro d'Italia, během něhož jsem se rozešel s přítelkyní. Ten rozchod byl pro mě velká rána, v době závodu jsem spával jen dvě nebo tři hodiny. Byla ze mě troska," svěřil se Pozzato, který navzdory těžkému období na Giru dokázal vyhrát jednu etapu.

Život playboye je prý minulostí. "Doufám, že to teď bude jinak. V minulosti jsem si užíval, jako každý v mém věku. Ale teď se na 110 procent věnuji cyklistice," tvrdí vítěz dvou etap na Tour de France či prestižního jednorázového závodu Milán - San Remo.

Příklad si možná vzal z krajana Vittoria Adorniho, jenž v roce 1968 podle Gazzetty dello Sport sexuálně abstinoval celou sezonu, kterou pak završil triumfem na mistrovství světa v Imole. Kvůli lepším výkonům se údajně ke stejnému kroku v minulosti uchylovali i další italští cyklisté.

Pozzato v současnosti ladí formu před světovým šampionátem na Vueltě a hned po jejím skončení se chystá odletět do Austrálie, kde by měl být lídrem italské reprezentace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika