Rubriky:

Cyklistika

Černý den cyklistiky prohlubuje další dopingové odhalení - Mosquera, druhý z Vuelty!

30. září 2010 14:39 - GEELONG

Černý den cyklistiky, která v posledních letech vynakládá velké prostředky, aby se zbavila nálepky sportu prolezlého dopingem, ve čtvrtek podtrhly další pozitivní nálezy. Po ranní šokující zprávě o dopingu vítěze Tour de France Alberta Contadora byly oznámeny další dva hříšníci Jsou jimi druhý muž letošní Vuelty Španěl Ezequiel Mosquera a jeho kolega ze stáje Xacobeo-Galicia David García.

 

Miguel Vidal, Reuters

Čtyřiatřicetiletý Mosquera a García, který dnes slaví 33. narozeniny, měli ve vzorcích moči odevzdaných při kontrole 16. září po 18. etapě stopy nepovoleného hydroxyethylu, který slouží ke zvýšení krevního objemu. Oba jezdci mohou nyní požádat o kontrolu B-vzorků.

Mosquera při Vueltě vyhrál předposlední etapu a v konečném pořadí zaostal za vítězným Italem Vincenzem Nibalim o 41 vteřin. García obsadil celkově jedenácté místo.

Španělský cyklista Alberto Contador měl během letošní Tour de France, kterou potřetí v kariéře vyhrál, pozitivní nález na zakázané anabolikum clenbuterol. Přestože šlo o velmi malé množství, byl jezdec Mezinárodní cyklistickou unií (UCI) dočasně suspendován.

Alberto Contador byl dočasně suspedován pro doping - čtěte zde
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika