Rubriky:

Cyklistika

Kreuzigra čekají na Giru dvě stoupání na sopku Etnu

23. října 2010 19:18 - TURÍN

Český cyklista Roman Kreuziger bude muset v květnu příštího roku při svém prvním startu na Giru d'Italia absolvovat mimo jiné i dvě stoupání na sopku Etnu během jedné etapy. Trasu pro příští rok představili v sobotu organizátoři v Turíně, kde také 94. ročník nejslavnějšího italského závodu začne.

 

Michaela Říhová, Právo

Pořadatelé vybrali severoitalské město coby příspěvek k oslavám 150 let od sjednocení země. Právě Turín, kde Giro začne 7. května týmovou časovkou, byl totiž prvním italským hlavním městem.

Giro bude podle všeho příští rok hodně náročné. Na cyklisty čeká 40 těžkých stoupání a sedm etap s cílem na kopci. Jedním z nich bude výstup na Etnu, která se vrací do programu Gira poprvé od roku 1989. Nejvyšší evropskou aktivní sopku zdolají jezdci v deváté etapě nejprve severní cestou a po sjezdu následuje stoupání do cíle po jižním úbočí.

Mimořádně náročná bude také čtrnáctá etapa s extrémním stoupáním na Monte Zoncolan (1735 m) v Karnských Alpách a dalšími čtyřmi horskými prémiemi.

Giro vyvrcholí 29. května po 21 etapách a 3496 kilometrech individuální časovkou v Miláně. O vítězství bude chtít bojovat také nejúspěšnější český profesionál Kreuziger, pro nějž bude po přestupu do Astany Giro hlavním závodem sezony.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika