Rubriky:

Cyklistika

Zahajte řízení s Contadorem, vyzvala UCI španělský svaz

8. listopadu 2010 20:53 - PAŘÍŽ

Mezinárodní cyklistická unie UCI vyzvala španělský svaz, aby kvůli dopingu zahájil disciplinární řízení s trojnásobným vítězem Tour de France Albertem Contadorem. Informovala o tom agentura AFP.

 

Laurent Rebours, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Contador měl během druhého volného dne letošní Tour pozitivní nález na zakázaný clenbuterol a přítomnost v těle potvrdila i analýza B vzorku. Přestože šlo o velmi malé množství a španělský cyklista se hájí, že se mu látka do těla dostala z kontaminovaného masa, UCI ho dočasně suspendovala.

UCI o Contadorově pozitivním testu poprvé informovala koncem září a teď rozhodla o zahájení disciplinárního řízení kvůli porušení antidopingových pravidel. "Po dlouhém a pečlivém vyšetřování provedeném experty Světové antidopingové agentury (WADA) a prostudování všech informací jsme rozhodli, že by mělo být s Albertem Contadorem zahájeno disciplinární řízení," uvedla UCI v prohlášení.

Contadorův mluvčí Jacinto Vidarte rozhodnutí UCI přivítal. "Znamená to, že se někam posunujeme. Buď přijde trest, nebo bude Alberto očištěn," řekl.

Pokud španělský svaz s vítězem Tour z let 2007, 2009 a 2010 disciplinární řízení nezahájí, může se UCI a WADA odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS.

Jestli Contador nebude při řízení očištěn, hrozí mu za porušení dopingových pravidel dvouletý distanc a mohl by také přijít o triumf z letošní Tour. V minulosti už o vítězství ve slavném závodě v roce 2006 kvůli dopingu přišel Američan Floyd Landis.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika