Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger letí do Anglie fandit Čechovi

10. listopadu 2010 12:19 - PRAHA

Užívá si zaslouženého volna po náročné sezóně a ještě pár dní chce být cyklista Roman Kreuziger bez kola, na kterém za rok zase najel přes třicet tisíc kilometrů. Dovolenou tráví v Česku, ale dnes vyráží s tátou a pár kamarády do Londýna na fotbal.

 

Michaela Říhová, Právo

„Jedeme fandit Petru Čechovi,“ prozradil. Ve středu večer bude na stadiónu Stamford Bridge držet palce Chelsea v derby s Fulhamem. S gólmanem Čechem se zná, oba jsou z Plzně. „Těším se na něj, po zápase bychom se měli na chvíli sejít,“ říkal Kreuziger, který v Londýně bude dva dny. „Určitě taky dojde na anglické pivo, nějaké památky i obchody...“

Sezónu zakončil kritériem vMexiku, po něm tam s ostatními závodníky zůstal týden na dovolené v letovisku Cancún. „Byl jsem v jednom hotelu s bratry Schleckovými, z Liquigasu tam se mnou bydleli Saganové, Quinziato a Oss. Parádně jsem si odpočinul, trošku jsem i hřešil v životosprávě. Taky jsem od Vuelty přibral pět kilo, už mám jednasedmdesát,“ culil se i tak hubený Kreuziger, když v pražském autosalónu Auto Elso přebíral od zástupců společnosti Škoda Auto nový stříbrný superb, který dostal k ročnímu bezplatnému užívání.

Od nového roku bude hájit barvy stáje Astana a znovu potvrdil, že pro něj bude vrcholem Giro d’Italia. „Program oznámíme až na prvním soustředění, které máme od 29. listopadu v Itálii,“ řekl devátý muž z Tour de France. Bude sedlat nové kolo značky Specialized, které už má doma. Dosud jezdil na bicyklu Cannondale.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika