Rubriky:

Cyklistika

Šimůnek byl druhý v závodu Superprestige na počest otce

28. listopadu 2010 16:37 - GIETEN

Cyklokrosař Radomír Šimůnek obsadil druhé místo v dnešním závodu série Superprestige v Gietenu, jenž se jel jako memoriál jeho otce, který zemřel náhle letos v srpnu ve věku 48 let. Závod na zmrzlé trati vůbec nevyšel českému mistru světa Zdeňku Štybarovi, jenž skončil hluboko v poli poražených sedmnáctý.

 

Aleš Suchánek

Šimůnek se tak výrazně prosadil podruhé v sezoně v závodě, který se konal k uctění památky jeho slavného otce. Přesně před měsícem v Táboře memoriál dokonce vyhrál. V Gietenu se stal Radomír Šimůnek starší v roce 1991 mistrem světa mezi profesionály a po triumfech mezi juniory a amatéry jako první cyklokrosař v historii zkompletoval tento zlatý hattrick.

"Bojoval jsem dnes za tátu a jel jsem na 110 procent," řekl belgické televizi Šimůnek. "Takové závody jsou náročné na psychiku. Nedá se ani vypovědět, jak smutné je, že tu už táta není," dodal syn české cyklokrosové legendy.

Na zmrzlé trati v Nizozemsku si pro nečekané vítězství dojel Štybarův belgický kolega z týmu Fidea Tom Meeusen. K výhře mu pomohla i smůla veterána Svena Nijse, jenž zhruba sto metrů před páskou ve snaze o spurt doslova vyrval pedál z kliky a místo boje o vítězství doběhl do cíle s kolem vedle sebe čtvrtý. Třetí skončil jiný Belgičan Dieter Vanthourenhout.

I přes defekt v závěru si Nijs pojistil celkové vedení v Superprestige. Na druhé místo se dostal dnes pátý Belgičan Kevin Pauwels a na třetí místo klesl Štybar, jenž nebodoval. Úřadující vítěz série, který v sobotu obsadil druhé místo v závodu Světového poháru v Koksijde, zaznamenal zdaleka nejhorší výsledek v sezoně, kterou začal sedmi výhrami. Dosud nejhůře byl šestý v Superprestige v Hamme-Zogge.

Dnes suverénní českou jedničku vedle Šimůnka předstihl i Martin Zlámalík, jenž byl však pouze jednu příčku před ním a také nebodoval. "Udělal jsem pár chybiček, uklouzl na ledu a pak jsem musel měnit kolo," vypočítával Štybar problémy, které ho v závodě potkaly.

Výměna kola pro něj nepřišla v ideální chvíli, ztratil při ní šest míst. "Na takové trati jsem už nemohl tu ztrátu sám dohnat," dodal Štybar, jenž přijel více než minutu za vítězem. Ještě hůř dopadl jeho jediný sobotní přemožitel Niels Albert z Belgie, který závod vzdal.

Zastoupení na stupních vítězů měl ovšem v Gietenu český cyklokros i v dalších kategoriích. Závod juniorů ovládl vicemistr Evropy Jakub Skála, jenž ve spurtu porazil Vojtěcha Nipla, mezi ženami byla třetí Pavla Havlíková.

Závod cyklokrosového seriálu Superprestige v Gietenu (Nizozemsko):
Muži: 1. Meeusen (Belg.), 2. Šimůnek (ČR), 3. D. Vanthourenhout, 4. Nijs, 5. Pauwels (všichni Belg.), 6. Van Ijzendoorn (Niz.), ...16. Zlámalík, 17. Štybar (oba ČR).
Průběžné pořadí: 1. Nijs 68, 2. Pauwels 56, 3. Štybar 51, ...15. Šimůnek 14, 24. Dlask (ČR) 3.
Do 23 let: 1. Van der Haar (Niz.) 47:50, 2. Baestaens (Belg.), 3. Eising (Niz.), ...12. Boroš, 25. Paprstka všichni stejný čas, 28. Hník -50, 32. R. Polnický -1:20, 33. J. Polnický -1:30, 35. Nesvadba (všichni ČR) -1:40.
Junioři: 1. Skála 41:30, 2. Nipl stejný čas, ...14. Medek -40, 27. Svoboda -2:40, 28. Března, 29. Bohata (všichni ČR) oba -3:10.
Ženy: 1. Van den Brandová 38:30, 2. Van Paassenová (obě Niz.) -5, 3. Havlíková -27, ...10. Mikulášková (obě ČR) -2:59.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika