Cyklistika

SP cyklokrosařů v Igorre vyhrál při Štybarově neúčasti Albert

5. prosince 2010 17:35 - IGORRE

Čtvrtý závod Světového poháru cyklokrosařů vyhrál ve španělském Igorre při neúčasti zraněného Zdeňka Štybara jeho belgický rival Niels Albert. Sesadil tak českého mistra světa z čela průběžného pořadí.

Štybar, jenž vyhrál první dva závody SP v sezóně, musí přibližně čtyři týdny odpočívat kvůli zranění kolena. Nejspíš tak vynechá i pátý díl za čtrnáct dní v Kalmthoutu a opět tak klesnou jeho šance na obhajobu pohárového prvenství.

Jediným českým zástupcem v baskickém Igorre byl Radomír Šimůnek, jenž obsadil 26. místo se ztrátou dvou kol na Alberta.

Mistr světa z roku 2009 navázal na své týden staré vítězství z Koksijde a vyhrál s náskokem 17 sekund před Francouzem Francisem Moureyem. Třetí skončil Albertův krajan Sven Nijs, jehož start v Igorre byl kvůli sobotní stávce leteckých dispečerů ve Španělsku dlouho v ohrožení. Nakonec se do dějiště závodu dostal v dnes ráno soukromým letadlem.

Čtyřiadvacetiletý Albert vede průběžné pořadí SP o 59 bodů před krajanem Kevinem Pauwelsem, jenž se dostal o šest bodů před svého kolegu z týmu Fidea Štybara. Nejlepší český cyklokrosař je po dnešku třetí, nicméně Mourey a Nijs ho v případě jeho neúčasti v Kalmthoutu téměř jistě předstihnou.

SP v cyklokrosu v Igorre (Španělsko)
1. Albert (Belg.) 1:06:43, 2. Mourey (Fr.) -17, 3. Nijs -39, 4. Wellens -55, 5. Pauwels -1:07, 6. Vantornout -1:33, 7. Aernouts (všichni Belg.) -1:48, 8. De Knegt (Niz.) -1:49, 9. Walsleben (Něm.) -2:11, 10. Heule (Švýc.) -2:17, ...26. Šimůnek (ČR) -2 kola.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 8 závodů): 1. Albert 295, 2. Pauwels 236, 3. Štybar (ČR) 230, 4. Mourey 230, 5. Nijs 229, 6. Vantornout 197, ...30. Šimůnek 62, 31. Dlask 62, 32. Zlámalík 59, 33. Bambula 56, 35. Kášek 53, 42. J. Polnický 41, 46. Kyzivát 31, 56. Hník (všichni ČR) 22.

Časová osa: Cyklistika