Cyklokrosař Štybar skončil sedmý v Tervurenu

TERVUREN

Cyklokrosař Zdeněk Štybar neobhájil loňské vítězství v Tervurenu a v nedělním závodu skončil sedmý. V pátém startu po zranění tak český mistr světa poprvé nedosáhl na stupně vítězů.

Cyklokrosař Zdeněk Štybar

Štybar, který téměř celý prosinec vynechal kvůli zranění kolena, absolvoval stejně jako jeho rivalové pátý cyklokros během sedmi dnů, přičemž jeden vyhrál. Příští víkend bude v Hlinsku obhajovat domácí mistrovský titul.

Pro třetí vítězství během týdne si dnes v Tervurenu dojel Belgičan Niels Albert. Mistr světa z roku 2009 porazil krajana Svena Nijse, který po napínavém souboji se Štybarem vyhrál sobotní závod v Baalu.

Ženský závod vyhrála německá veteránka Hanka Kupfernagelová, páté místo obsadila Pavla Havlíková.

Cyklokrosový závod v Tervurenu (Belgie):
Muži: 1. Albert 59:10, 2. Nijs -21, 3. Meeusen (všichni Belg.) -55, ...7. Štybar (ČR) -1:43.
Ženy: 1. Kupfernagelová (Něm.) 35:38, 2. Cantová (Belg.) -1:06, 3. Vosová (Niz.) -1:26, ...5. Havlíková (ČR) -1:39.