Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Ricco je po nepovedené transfúzi stále v kritickém stavu

15. února 2011 16:24 - ŘÍM

Italský cyklista Riccardo Ricco je po nepovedené transfúzi krve stále v kritickém stavu. Sedmadvacetiletého jezdce ohrožuje infekce plic a srdce a leží na kardiologickém oddělení nemocnice v Modeně, kde jeho soukromí střeží bodyguard.

Ricco byl ve vážném stavu přijat do nemocnice před devíti dny. Podle listu Gazzetta dello Sport se v současnosti lékaři snaží pomocí antibiotik a steroidů zareagovat na infekci, kterou způsobilo selhání ledvin. Ricco lékařům přiznal, že si sám provedl transfúzi krve, kterou zřejmě uchovával příliš dlouho.

Mezitím podle agentury ANSA státní zastupitelství v Modeně oficiálně zahájilo vyšetřování případu a bude se snažit zjistit, zda Ricco neporušil italské antidopingové zákony. Koncem týdne druhému muži Gira d'Italia z roku 2008 kvůli podezření z dopingu pozastavila činnost jeho nizozemská stáj Vacansoleil.

Elitní vrchař Ricco už za sebou jeden velký dopingový skandál má. Jezdec s přezdívkou Kobra měl zastavenu činnost na 20 měsíců kvůli podvádění na Tour de France 2008.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.