Australský stíhač Bobridge si dojel pro druhý titul

APELDOORN

Australský favorit Jack Bobridge vyhrál na mistrovství světa v dráhové cyklistice v Apeldoornu stíhací závod jednotlivců na čtyři kilometry a získal už druhou zlatou medaili. Ve středu přispěl k triumfu australského kvarteta ve stejném závodu družstev.

Australský dráhový cyklista Jack Bobridge

Své ambice naznačil jednadvacetiletý Bobridge, který v únoru nečekaně překonal 15 let starý světový rekord britské legendy Chrise Boardmana, už v dnešní kvalifikaci. Časem 4:17,465 minuty zajel rekord dráhy velodromu Omnisport, jímž za svým historickým maximem zaostal zhruba o sedm sekund. Ve večerním finále byl sice oproti kvalifikaci o téměř čtyři sekundy pomalejší, přesto o více než dvě sekundy předstihl Jesseho Sergenta z Nového Zélandu.

Australskou nadvládu mezi stíhači potvrdil souboj o bronz, v němž Michael Hepburn porazil krajana Rohana Dennise.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Apeldoornu (Nizozemsko):
Muži:
Stíhací závod na 4 km: 1. Bobridge (Austr.) 4:21,141, 2. Sergent (N. Zél.) 4:23,865, 3. Hepburn (Austr.) 4:22,553.
Sprint - kvalifikace: 26. Špička, 34. Ptáčník, 35. Bábek (všichni ČR).
Ženy:
Stíhací závod družstev na 3 km: 1. Británie (Trottová, Houvenaghelová, Kingová) 3:23,065, 2. USA (Hammerová, Bauschová, Reedová) 3:25,308, 3. N. Zéland (Boydová, Nielsenová, Shanksová) 3:24,065.
Týmový sprint: 1. Austrálie (McCullochová, Mearesová) 33,237, 2. Británie (Pendletonová, Varnishová) 33,525, 3. Čína (Kung Ťin-ťie, Kuo Šuang) 33,586.