Rubriky:

Cyklistika

Omilostněný Contador vyhrál další závod, byl nejlepší v Katalánsku

27. března 2011 16:01 - BARCELONA

Španělský cyklista Alberto Contador vyhrál poprvé v kariéře závod Kolem Katalánska. Trojnásobný šampión Tour de France, kterému znovu hrozí trest za pozitivní dopingový test na loňském ročníku slavného závodu, zvítězil po sedmi etapách o 23 sekund před Michelem Scarponim. Ital vystřídal na druhém místě Američana Leviho Leipheimera, jenž do poslední etapy kvůli střevním potížím nenastoupil.

 

ČTK/AP

Závěrečný úsek do Barcelony dlouhý jen 124,5 km vyhrál v hromadném finiši Francouz Samuel Dumoulin.

Contador si připsal druhé vítězství v etapovém závodu za sebou. Začátkem března ovládl podnik Kolem Murcie. V Katalánsku se dostal do čela díky vítězství ve středeční královské horské etapě a vedení už udržel až do konce. Z míry ho nevyvedlo ani čtvrteční rozhodnutí mezinárodní unie UCI, která se odvolala k arbitrážnímu soudu v Lausanne proti zrušení jeho ročního trestu za loňský nález na clenbuterol během Tour.

V barcelonském cíli ujistil, že nechtěl svým vítězstvím vyslat žádný vzkaz UCI. "Vždycky závodím na sto procent, abych vyhrál. Nejezdím kvůli tomu, abych někomu něco dokazoval," řekl Contador novinářům. "Tohle byl jeden z nejtěžších týdenních závodů, jaké jsem absolvoval. Na jiných se jezdí více v horách, ale tady se poslední čtyři dny na rovině pořád útočilo. A já jsem na to musel reagovat. Byla to výborná příprava na Giro d'Italia," uvedl Španěl, jehož soupeřem v boji o celkový triumf na Giru by měl být i Roman Kreuziger.

Kolem Katalánska, cyklistický etapový závod (ProTour)
7. etapa (124,5 km):
1. Dumoulin (Fr.) 2:33:55, 2. Urán (Kol.), 3. Dehaes (Belg.), 4. Rojas (Šp.), 5. Cardoso (Portug.), 6. Galdós (Šp.) všichni stejný čas, ...142. Raboň (ČR) -2:57.
Konečné pořadí:
1. Contador (Šp.) 29:24:42, 2. Scarponi (It.) -23, 3. Martin (Ir.), 4. Horner (USA) oba -35, 5. Urán, 6. Tondó (Šp.) oba -38, ...130. Raboň -32:41.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika