Rubriky:

Cyklistika

Kulhavý prohnal silničáře, teď vletí na bikery

15. dubna 2011 13:47 - PRAHA

Loni zazářil jako kometa, měl sezónu snů. Biker Jaroslav Kulhavý se stal vicemistrem světa, ovládl evropský šampionát, jako první Čech vyhrál závod Světového poháru, v seriálu skončil celkově třetí a ovládl žebříček UCI v cross country.

 

Němec Jan, mtbs.cz, ČTK

Úspěchy mu vynesly lukrativní angažmá v americké stáji Specialized Factory Racing a v jejím dresu má smělé plány. „Chci být ještě lepší, rád bych vyhrál víc svěťáků. Vím, že to nebude jednoduché, ale věřím si,“ řekl Kulhavý. Šestadvacetiletý český reprezentant, který v minulé sezóně doma neprohrál jediný závod, vstoupí do bikové sezóny příští víkend, kdy v Jihoafrické republice odstartuje Světový pohár. Do Pietermaritzburgu však odletěl už ve středu.

„O tomhle víkendu se na stejné trati pojede závod jejich národního poháru a většina lidí ze světové špičky tam nebude chybět,“ prozradil.

Zatím není schopen odhadnout, jak na tom v úvodu sezóny bude. Trénoval hlavně doma v okolí Ústí nad Orlicí, vyrazil i za teplem na Kypr a Mallorku. Zažité zvyklosti měnit nemusel, z nového týmu mu totiž do přípravy nikdo nezasahuje. Od Kulhavého chtějí jen výsledky. „Fyzicky se cítím dobře, ale potřebuju se dostat do závodního tempa,“ uvedl.

V rámci přípravy na bikové závody absolvoval před pár dny i zahajovací podnik české silniční sezóny, tradiční Bíteš, a vedl si nad očekávání dobře. Skončil čtvrtý, vyhrál vrchařskou soutěž a nechal za sebou řadu věhlasných silničářů.

„Vzhledem k tomu, že jsem jel sám na sebe bez týmu, tak to byl výborný výsledek. Podle Bíteše můžu soudit, že jsem na tom ještě možná trošku líp než loni, ale uvidíme, jak to půjde na biku,“ přiznal Kulhavý.

Pro úvodní díl prestižního seriálu si žádné velké plány nedává. „Chci skončit v první desítce a od toho se odpíchnout,“ podotkl ke svým ambicím borec, který na rozdíl od loňska určitě nebude startovat na všech domácích pohárových závodech a neobhájí tedy celkový triumf.

„Asi zvládnu jen dva,“ plánoval. Fanoušci ho však budou moci na vlastní oči sledovat v bojích se světovou špičkou při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. „Tam se hodně těším. A byl bych rád, aby se u nás svěťák jezdil každý rok,“ přál si nejlepší český biker.

jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika