Kreuziger dojel v 11. etapě Gira šestý a zůstal na sedmé pozici

CASTEFIDARDO

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo v dnešní 11. etapě Gira d'Italia s cílem na kopci a celkově zůstal na sedmé pozici. Pro vítězství si po 142 kilometrech dojel Francouz John Gadret.

Roman Kreuziger (vpravo) se s největší hvězdou Astany Kazachem Vinokurovem

Dvaatřicetiletý Gadret dosáhl na premiérový triumf na Giru díky útoku několik set metrů před cílem při stoupání v Castefidardu. Jeden z nejlepších francouzských cyklokrosařů posledních let se odpoutal od hlavního pole a jako první dostihl Španěla Daniela Morena, jenž byl v úniku.

Ve stejném čase projeli cílem na druhém místě Španěl Joaquím Rodríguez a Ital Giovanni Visconti. Páté místo obsadil španělský lídr závodu Alberto Contador a hned za ním finišoval v bílém dresu pro nejlepšího jezdce do 25 let Kreuziger.

Největší favorit Contador tak před čtvrteční rovinatou etapou stále vede o 59 sekund před Bělorusem Kanstancinem Sivcovem, Kreuziger na sedmé pozici ztrácí 1:41.

Jedenáctá etapa začala minutou ticha na počest Belgičana Woutera Weylandta, jenž zahynul po pádu ve třetí etapě a dnes měl v Gentu pohřeb. Jménem všech jezdců pronesl před startem krátkou dojemnou řeč Brit David Millar a cyklisté pak na počest mrtvého kolegy sundali helmu a symbolicky se s ním rozloučili. "Myslel jsem na to celý den, v pelotonu jsme jedna velká rodina," uvedl Gadret.

Giro d'Italia, cyklistický závod - 11. etapa Teramo - Castefidardo (142 km):
1. Gadret (Fr.) 3:33:11, 2. Rodríguez (Šp.), 3. Visconti (It.), 4. Serpa (Kol.), 5. Contador (Šp.), 6. Kreuziger (ČR), 7. Cataldo, 8. Scarponi (oba It.), 9. Lastras (Šp.), 10. Nibali (It.) všichni stejný čas, ...168. Raboň (ČR) -15:10.
Průběžné pořadí: 1. Contador 40:37:51, 2. Sivcov (Běl.) -59, 3. Nibali -1:21, 4. Le Mevel (Fr.), 5. Scarponi oba -1:28, 6. Arroyo (Šp.) -1:37, 7. Kreuziger -1:41, 8. Serpa -1:47, 9. Cataldo, 10. Carrara (It.) oba -2:21, ...167. Raboň -1:28:14.