Rubriky:

Cyklistika

FBI si vyžádala kamerový záznam střetu cyklistů Armstronga s Hamiltonem

15. června 2011 12:35 - ASPEN

Federální vyšetřovatelé z FBI si vyžádali záznam bezpečnostních kamer sobotní konverzace a údajného konfliktu mezi bývalými cyklistickými kolegy Lancem Armstrongem a Tylerem Hamiltonem v restauraci v Aspenu. Sedminásobný vítěz Tour de France Armstrong totiž mohl podle Hamiltonových právníků ovlivňovat svědka ve vyšetřování dopingu, z něhož Hamilton svého exkolegu obvinil.

Oba američtí jezdci se náhodně potkali v sobotu večer v restauraci Cache Cache v lyžařském středisku Aspenu, kde slavný Texasan Armstrong bydlí. Ten údajně zablokoval Hamiltonovi průchod k záchodům a vyhrožoval mu. Hamilton totiž nedávno v televizi CBS obvinil svého parťáka ze systematického dopingu, což Amstrong už několikrát popřel.

Majitelka restaurace Cache Cache Jodi Larnerová, Armstrongova kamarádka, listu New York Times návštěvu vyšetřovatelů z FBI potvrdila. Podle ní však na záznamu nic není. Armstrong popřel, že by setkání mělo konfrontační náboj, zato Hamilton tvrdí opak. Armstrong ho měl zastrašovat a opakovaně se ptát, kolik za své televizní vystoupení dostal zaplaceno.

Tyler Hamilton v cíli šestnácté etapy Tour de France.Tyler Hamilton v cíli etapy Tour de France.foto: ČTK

"Když vám někdo řekne: roztrháme tě na svědeckém místě a uděláme ti ze života peklo - nebudete to cítit jako vyhrožování?" uvedl Hamiltonův právník Chris Manderson. Proto incident federálním úřadům oznámil, neboť jejich klient je svědkem v případném procesu proti Armstrongovi.

Ten odmítá, že by v restauraci k nějaké roztržce došlo. "Setkání bylo krajně nepříjemné pro nás oba, ale vůbec nic se nestalo," prohlásil slavný cyklista, který s Hamiltonem závodil šest let v týmu US Postal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika