Kulhavý dojel v Českém poháru v cyklokrosu v Hlinsku šestý

HLINSKO

Nejlepší světový jezdec na horských kolech Jaroslav Kulhavý obsadil v závodu Českého poháru v cyklokrosu v Hlinsku šesté místo. Zvítězil Němec Christoph Pfingsten, za nímž Kulhavý zaostal o 52 sekund.

Jaroslav Kulhavý

"Jde mi jen o trénink, abych nevypadl z tempa do konce roku, takže ambice mít nebudu. Ale jasně, že budu chtít jezdit vepředu, abych nedělal ostudu," prohlásil Kulhavý před závodem.

Za vítězným Pfingstenem dojel na druhém místě se ztrátou 13 sekund domácí Lubomír Petruš. Třetí byl Vladimír Kyzivát, který se dostal do čela průběžného pohárového pořadí. Kulhavého předčili ještě Tomáš Paprstka a Jiří Polnický.

Závod cyklokrosařek v Hlinsku vyhrála Martina Mikulášková.

Čtvrtý závod Českého poháru v cyklokrosu v Hlinsku (Chrudimsko):
Muži: 1. Pfingsten (Něm.) 1:00:19, 2. Petruš (Hlinsko) -13, 3. Kyzivát (Johnson Controls) -20, 4. Paprstka (Remerx Kolín) -27, 5. J. Polnický (Sunweb-Revor Team) -49, 6. Kulhavý (Specialized Racing) -52.
Průběžné pořadí (po 4 z 10 závodů): 1. Kyzivát 155 b., 2. Dlask (Rubena Birell Specialized) 155, 3. Kášek (Cyklo Team Tábor) 131.
Ženy: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 32:54, 2. Šulcová (Merida Biking Team) -30, 3. Hlubinková (Moravec-Merida Team) -2:03.
Průběžné pořadí (po 4 z 10 závodů): 1. Hlubinková 165, 2. Mikulášková 160, 3. Kuntová (GT Czech Team) 140.